czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 11 października 2013
  • 12 października 2013
  • wyświetleń: 2242

Katolicki bieg koroną zapory

Za nami:

Do wspólnego wysiłku ofiarowanego Matce Bożej zachęcają członkowie wspólnoty "Emaus - Ewangelia w drodze i biegu" z Czechowic-Dziedzic, którzy w najbliższą sobotę 12 października zamierzają przebiec 13 kilometrów koroną Jeziora Goczałkowickiego.

bieg
Katolicki bieg koroną zapory


Grupa chce w ten sposób symbolicznie nawiązać do drogi, którą Maryja przebyła tuż po Zwiastowaniu, gdy pospieszyła do domu św. Elżbiety. Szła z Nazaretu do Ain Karin, pokonując około 130 kilometrów.

- My pokonamy zaledwie jedną dziesiątą tej drogi, aby choć trochę przybliżyć się do Matki Bożej - wyjaśnia ks. Antoni Młoczek, proboszcz czechowickiej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Kapłan zachęca do wspólnego pokonania tej trasy także osoby uprawiające nordic walking. Trasa dla nich wyniesie 6,5 kilometra.

Bieg oraz marsz z Ewangelią w sercu rozpocznie się w sobotę 12. października o 10.00 przy wejściu na koronę zapory Jeziora Goczałkowickiego od strony Zabrzega (ul. Do Zapory). Spotkanie i bieg prowadzi ks. Jacek M. Pędziwiatr, redaktor diecezjalnego radia "Anioł Beskidów".

Członkiem grupy "Emaus -Ewangelia w drodze i biegu" może zostać każdy, kto jest aktywny fizycznie lub chce zacząć się ruszać. Zaproszone są osoby, które biegają, chodzą po górach, uprawiają nordic walking, pielgrzymują i opierają wysiłek o chęć poznawania a także o refleksje. Podczas spotkań jest czas na modlitwę, wymianę wrażeń oraz eksperckie porady.

ab / czecho.pl, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.