czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 9 listopada 2013
  • wyświetleń: 2274

Czechowicka rewelacja w PALP-ie

W I lidze po rundzie jesienniej Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej lideruje zespół Enigma Czechowice z dorobkiem 29 punktów.

Reklama

Enigma, palp, futsal
Zespół Enigma · fot. Mariusz Maławy


Czechowiczanie dzięki bardzo skutecznej grze w ataku Adama Budnego (15 bramek) i Buchty Kamila (13 bramek) oraz rewelacyjnej dyspozycji swoich defensorów są niespodziewanym liderem PALPu. Czwarte miejsce I ligi w poprzednim sezonie było najwyższym osiągnięciem Enigmy w pszczyńskich amatorskich rozgrywkach na małych boiskach. Pszczyńskie drużyny uznały ten rezultat za optymalny.

Tymczasem Enigma w obecnym sezonie zaskakuje wszystkich. Jest bardzo niewygodnym rywalem. Gra twardo, bardzo solidnie w obronie i wyprowadza skuteczne kontrataki. To dopiero półmetek rozgrywek, ale warto zauważyć, że ten zespół mimo skromnej frekwencji na meczach nie przegrał jeszcze żadnego spotkania. Póki co nazwa zobowiązuje i ENIGMA nie została jeszcze rozwiązana.

Zespół z Czechowic nie przegrał w tej rundzie żadnego spotkania, a jesień kończy z dziewięcioma wygranymi, dwoma remisami i bilansem bramkowym 40-18. Czechowiczanie stracili najmniej bramek spośród wszystkich drużyn w I lidze.

Kołem napędowym tej drużyny jest Seweryn Buda, który nie dość, że rozbija w obronie akcje przeciwników, to również skutecznie wyprowadza kontrataki. Dużym wkładem w wyniki zespołu Enigmy jest "Diobeł" zwany przez przeciwników "Lucyfer" , czyli Wojciech Buda (7 bramek). Ten zawodnik ma największy problem z kartkami za niecenzuralne słowa. Skład bardzo wyrównanej drużyny: Buchta Kamil, Buda Seweryn, Buda Wojciech, Budny Adam, Kopcoń Łukasz, Kopcoń Mateusz, Mikłasz Tomasz, Płonka Andrzej, Słota Rafał, Zimny Łukasz (bramkarz i kapitan).

Mariusz Maławy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.