czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 29 listopada 2013
  • wyświetleń: 2783

IX Turniej Halowy "Młode Talenty"

W ubiegłym tygodniu na hali sportowej bielskiego Rekordu odbyła się dziewiąta edycja dorocznego Turnieju im. Mariana Kozynackiego, wyłaniającego kandydatów do reprezentowania województwa śląskiego w roczniku 2002. Z zespołu UKS Orlik 2012 zostały powołane przez Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej dwie osoby: Damian Kempny i Maciej Hereda.

Reklama

zawodnicy, piłka nożna
Damian Kempny i Maciej Hereda reprezentowali UKS Orlik 2012 w IX Turnieju Halowym. · fot. Mariusz Hereda


wyniki, mecz, piłka nożna
W końcowej klasyfikacji Turnieju, drużyna z Bielska-Białej zajęła 3.miejsce. · fot. Mariusz Hereda


Na turnieju można było zobaczyć młodych piłkarzy z sześciu podokręgów: Bielska-Białej, Skoczowa, Żywca, Katowic, Tychów i Częstochowy. -Najlepsi zawodnicy mają szansę, by znaleźć się później w reprezentacji województwa śląskiego. Jest to więc etap selekcyjny - powiedział Czesław Biskup, prezes BOZPN. Turniej "Młode Talenty" im. Mariana Kozynackiego odbywa się na cześć długoletniego trenera-koordynatora piłki nożnej na terenie Podbeskidzia.

Nasi zawodnicy reprezentowali drużynę z Bielska - Białej. W sumie zespół reprezentowało 14 młodych zawodników z naszego podokręgu. Drużyna rozegrała 5 bardzo emocjonujących i wyrównanych spotkań. Trener koordynator Pan Eugeniusz Kulik, wprowadzał zmiany czwórkami (grały trzy czwórki zawodników).
Nasza czwórka, na którą składali się również zawodnicy z Kóz, pokazała bardzo dobrą grę piłką, która nie ustępowała grze najlepszej drużyny Turnieju - Częstochowy.

Wyniki spotkań rozegranych przez drużynę z Bielska-Białej:
Bielsko-Biała - Tychy: 1:0
Bielsko-Biała - Katowice: 1:0
Bielsko-Biała - Skoczów: 1:1
Bielsko-Biała - Częstochowa: 0:6
Bielsko-Biała - Żywiec: 0:1

Nasz zawodnik, Damian Kempny, strzelił 2 gole z trzech, które udało nam się zdobyć w czasie całego Turnieju.

Końcowa klasyfikacja:
I miejsce - Częstochowa
II miejsce - Katowice
III miejsce - Bielsko-Biała
IV miejsce - Żywiec
V miejsce - Skoczów
VI miejsce - Tychy

Gratulujemy naszym zawodnikom, pokazali dobrą grę piłką i serce do walki.

Mariusz Hereda / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.