czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 3 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1790

II kolejka LF Bestwina-Czechowice

Ze względu na amatorski charakter ligi halowej, gdzie w poszczególnych drużynach może być tylko trzech zrzeszonych czynnych seniorów , było ryzyko małej liczby chętnych zespołów.

Reklama

Zapisy na początku i sugestie zainteresowanych sugerowały, że przy otwarciu ligi dla wszystkich zawodników zrzeszonych bez ograniczeń bez problemu pozwoliło by już na początku zapisów utworzyć 12 zespołową ligę. Organizatorzy zostali jednak przy amatorskim charakterze ligi, co jak widać się opłaciło. Już po spotkaniu organizacyjnym, gdzie liga miała być 8 drużynowa, zgłosiły się jeszcze dwie ekipy. Jest optymalna 10 drużynowa liga. Amatorzy, którzy chcą rekreacyjnie pograć w halową piłkę nożną, nie muszą rywalizować z drużynami, w których cały skład to piłkarze czynnie trenujący w klubach. Każda drużyna może sobie dobrać do zespołu tylko trzech zawodników zrzeszonych w strukturach PZPN.

Wcześniej było trudno ruszyć z w miarę profesjonalną Ligą Futsalu na naszym terenie, bo nie było obiektu, który miał pod dachem boisko halowe o optymalnych wymiarach 40 m na 20 m. Nowa hala sportowa w Kaniowie daje taką możliwość. Wielka zasługa jest również po stronie instytucji publicznych, które dzięki działaniu Pana J. Zużałka zaangażowały się w promocję aktywnego spędzania czasu wolnego właśnie w takiej formie. Dzięki porozumieniu Gminy Bestwina po której stronie jest wynajem hali sportowej do przeprowadzenie poszczególnych kolejek oraz MOSiRu Czechowice-Dziedzice, który finansuje obsługę sędziowską może się odbywać Liga Futsalu w naszym regionie.

Drużyny pochodzą głównie z terenu gminy Bestwina i Czechowice-Dziedzice oraz jest jedna drużyna z powiatu pszczyńskiego.

Wyniki drugiej kolejki: Enigma Czechowice-Dziedzice - OKS ZRB Matyszkiewicz Pszczyna 4:5, Bramki: Budny - 2, Damaz - 2 / Witoszek - 2, Piech, Cieśla, Pisarek Gepard Team - Blue Dragons 7:3, Bramki: Cupriak - 3,Stanoch Ł. - 2, Stanoch M., Teis / Roik - 2, Jakubiec Rehabilitanci - Czarne Konie 0:1, Bramki: Bagierek Młodzi Wilcy - Pato Team 0:10, Bramki: Zdeb W. - 3, Adamowicz - 2, Zdeb W. - 2, Lisewski, Droździk A., Szczepaniak Naprzód Tyłowice - Czwórkowicze Zabrzeg 3:9, Bramki: Pachuła - 3 / Grolik - 3, Ciesielczyk - 4, Gola, Tekieli

Amatorska Liga Piłki Nożnej Futsal Bestwina - Czechowice-Dziedzice sezon 2013/2014

Tabela

L.P. nazwa drużyny mecze punkty bramki

strzelone stracone różnica
1 Pato Team 2 6 16 3 13
2 Gepard Team 2 6 16 6 10
3 OKS ZRB Matyszkiewicz Pszczyna 2 6 11 9 2
4 Enigma Czechowice-Dziedzice 2 3 15 7 8
5 Czwórkowicze Zabrzeg 1 39 3 6
6 Czarne Konie 2 3 4 9 -5
7 Rehabilitanci 2 0 5 7 -2
8 Blue Dragons 1 0 3 7 -4
9 Naprzód Tyłowice 2 0 6 15 -9
10 Młodzi Wilcy 2 0 2 21 -19

Oprócz klasyfikacji drużynowej jest również prowadzona klasyfikacja indywidualna, gdzie punkty są przyznawane nie tylko za zdobyte bramki ale również za asysty.

Amatorska Liga Piłki Nożnej Futsal Bestwina - Czechowice-Dziedzice sezon 2013/2014

Klasyfikacja strzelców

L.P. Nazwisko imię zespół bramki asysty suma
Kamil Buchta Enigma Czechowice-Dziedzice 6 12 2
Adrian Damaz Enigma Czechowice-Dziedzice 3 5 11 3
Mateusz Stanoch Gepard Team 4 1 9 4
Mariusz Cupriak Gepard Team 4 1 9
Bieżące informację o Lidze Futsalu Bestwina-Czechowice można przeglądać na stronie internetowej www.gminabestwina.info Na tej stronie również można zobaczyć zdjęcia z poszczególnych kolejek wykonanych przez Pana J. Zużałka.
Mariusz Maławy

Mariusz Maławy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.