czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 11 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1884

Turniej futsalu dziewcząt

Trzy czechowickie drużyny w pierwszej piątce futsalu dziewcząt.
5 grudnia w hali sportowej GOSiR Goczałkowice-Zdrój odbył się po raz piąty Mikołajkowy Turniej Futsalu Kobiet, w którym uczestniczą szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu pszczyńskiego i gościnnie dzięki współpracy organizatorów z Mariuszem Maławym zespoły z powiatu bielskiego.

Reklama

Już tradycyjnie w rozgrywkach uczestniczyły drużyny z Zespołu Szkół "Silesia" i Gimnazjum Publicznego nr 2 oraz pierwszy raz zawodniczki z LO Czechowice-Dziedzice. W czteroletniej historii rozgrywek piłkarki z Zespołu Szkół "Silesia" były dwa razy na najwyższy stopniu podium, a dwa razy o stopień niżej.

W piątej edycji turnieju o w Goczałkowicach o puchar Menadżera GOSiRu brała udział rekordowa liczba drużyn, bo aż 9. W drodze losowania powstały trzy grupy po trzy drużyny. System rozgrywek w tej edycji był inny niż wcześniej. Nie było dwóch grup po cztery drużyny. Gdzie po fazie grupowej dwie najlepsze grały półfinały, a pozostałe o miejsca. W tym roku drużyny z pierwszego miejsca z grup trzy drużynowych grały w następnym etapie o miejsca od I do III, drugie miejsca w grupach o miejsca od IV do VI i trzecie miejsca od VII do IX.

Turniej futsalu dziewcząt · fot. Mariusz Maławy


Brak rozstawienia najlepszych drużyn z poprzedniego turnieju spowodował przez losowanie utworzenie grupy "śmierci" . W tej grupie oprócz Zespołu Szkół "Silesia" były gimnazjalistki z Goczałkowic i dziewczyny z L.O. im. B. Chrobrego z Pszczyny, czyli wszystkie półfinalistki z poprzedniego roku. Tym samym pozostałe ekipy z Czechowic miały łatwiejszą drabinkę. Jedną pozostałą drużyną , która była po za zasięgiem to zawodniczki z Rekordu Bielsko-Biała, które ten turniej traktowały jako przygotowanie do rozgrywek o Mistrzostwo Polski U 16. Na tą drużynę w grupie trafiła drużyna L.O. z Czechowic-Dziedzic.

Najłatwiejszą grupę miały gimnazjalistki z Czechowic, które wykorzystały korzystne losowanie i zakwalifikowały się do grupy finałowej. Licealistki z Czechowic nie miały szans z trenującymi regularnie zawodniczkami z Rekordu. Jednak zakwalifikowały się do grupy grające o miejsca od IV do VI. W najbardziej wyrównanej grupie drużyna ZS "Silesia" miała najtrudniejsze zadanie. Po pierwszym remisie z GP Goczałkowice, w kolejnym meczu ich rywalki przegrały z L.O. Chrobry Pszczyna. W ostatnim meczu tej grupy nasze dziewczyny po wykorzystanym rzucie karnym przeciwniczek przegrywały. Czas nieubiegane zbliżał się do końca, a nasza snajperka Kamila Adamczyk kilka razy w sytuacjach sam na sam z bramkarką nie potrafiła trafić do bramki. Jednak w ostatnich dwóch minutach godnie się zrehabilitowała trafiając dwa razy tuż przed końcową syreną. Jej drużyna wróciła z dalekiej podróży. Szczęśliwie wygrywając swoją bardzo ciężką grupę.

Licealistki z Czechowic grając w grupie o miejsca od IV do VI, przegrały z pechowymi pokonanymi w ostatnich minutach przez ZS "Silesia" zawodniczkami z L.O. Chrobrym z Pszczyny, jednak wygrywając w drugim swoim meczu zajęły ostatecznie wysokie jak na debiut V miejsce.

W grupie finałowej znalazły się: GP 2 Czechowice-Dziedzice, Zespół Szkół "Silesia" i jedyna drużyna nie szkolna tylko klub sportowy przygotowujący się do Mistrzostw Polski U 16 w futsalu Rekord Bielsko-Biała. W pierwszym meczu starsze koleżanki z ZS "Silesia" pokonały gimnazjalistki z GP 2. W drugim meczu przegrały z faworytkami z Bielska. W trzecim meczu GP 2 przez długi czas niespodziewanie przeważały w spotkaniu z Rekordem, by jednak w końcówce meczu przegrać z doświadczonymi rywalkami.

W ostatecznej klasyfikacji I miejsce Rekord Bielsko-Biała, II miejsce Zespół Szkół "Silesia", III miejsce Gimnazjum Publiczne nr 2 Czechowice-Dziedzice. W klasyfikacji indywidualnej jako najlepsze zawodniczki swoich drużyn zostały wyróżnione: Kamila Adamczyk (ZS "Silesia") i Justyna Surowiecka (GP 2).

Skład wicemistrzyń Zespołu Szkół "Silesia": Sara Babij, Karolina Hałas, Elżbieta Głogowska, Kamila Adamczyk, Kinga Szpyra, Karolina Bumbar, Ewelina Hulbój.

Mariusz Maławy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.