czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 20 stycznia 2014
  • wyświetleń: 3298

10 medali lekkoatletów z Zabrzega

10 medali zdobyli lekkoatleci LUKS Zabrzeg w halowych mistrzostwach Śląska 19 stycznia w Brzeszczach oraz 1 2 stycznia w Spale.

W Brzeszczach odbyły się biegi sprinterskie i skoki a w Spale biegi okrężne. Złote medale zdobyli:Patrycja Mędroń w chodzie sportowym na 2km z najlepszym w Polsce wynikiem w kat.młodziczek 10min,56sek.
Patrycja dochodzi do mistrzostwa sportowego ciężkim treningiem 5xw tygodniu-wspaniała dziewczyna.

Drugi złoty medal zdobył członek kadry narodowej w biegach płotkarskich Szymon Rokitka. Szymon zwyciężył w biegu na 60m przez płotki doskonałym wynikiem 8,59s. Każdy trening płotkarski Szymona na dziurawej bieżni MOSiRu wywołuje stres u zawodnika i trenera w obawie przed kontuzją.Po dwa medale zdobyły sprinterki:Elżbieta Głogowska była II w skoku w dal i III w biegu na 300m.

Justyna Surowiecka zdobyła srebro na 200m i brąz na 60m Pozostałe medale zdobyli: Anna Derlich w biegu na 1000m,Oliwia Kwaśniak na 300m, Daria Marzec w chodzie na 2km oraz Marek Wyczesany w swoim debiucie w trudnej konkurencji trójskoku.

Doskonały wynik uzyskał nowe odkrycie trenera Tomasz Olber w biegu na 60m - 7,30s.Rekord życiowy 7,72 ustanowił Rafał Pająk.

Teraz przed lekkoatletami halowe mistrzostwa Polski w Spale w dniach 23-26.01br.na które udają się Paulina Kozioł, Justyna Surowiecka, Elżbieta Głogowska i Szymon Rokitka pod opieką trenerki Wioletty Homa. Powodzenia.

W dniach 26.01-2.02 -20 lekkoatletów wyjedzie na obóz sportowy do Brennej,pozostali w ferie będą trenować na obiektach MOSiRu lub indywidualnie.

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.