Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 10 lutego 2014
  • 24 marca 2014
  • wyświetleń: 1925

Rajd Bestwiński odwołany

Po raz pierwszy w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska znalazła się Bestwina. Na terenie gminy 4 i 5 kwietnia licencjonowani kierowcy mieli podjąć rywalizację o prymat w mistrzostwach regionu. Niestety, impreza nie odbędzie się.

piłka, liga, futsal
Południowcy wywalczyli wicemistrzostwo w Lidze Futsalu


Cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w latach 2012 i 2013 otwierał rozgrywany od 1997 roku Rajd Czechowicki. W tym roku jego miejsce zajęła Bestwina, która dla startujących we wcześniejszych edycjach zawodników stanowić miała trudniejszy sprawdzian umiejętności.

Trasa o łącznej długości około 90 kilometrów znacznie różniła się od dotychczasowej, obecnej w dwóch edycjach Rajdu Czechowickiego. Odcinki specjalne przygotowane przez Koło Automobilklubu Śląskiego w Czechowicach-Dziedzicach zlokalizowane były na pagórkowatych, krętych, malowniczych terenach Bestwiny.

Tak miało być, lecz - jak informują organizatorzy - wobec braku zgody, przychylności i współpracy ze strony bielskiej policji nasz rajd trzeba przełożyć na inny termin (lipiec lub grudzień).

- Automobilklub Śląski jest stowarzyszeniem, którego celem jest krzewienie wiedzy i kultury motoryzacyjnej, podnoszenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozwój sportów motorowych. Te wszystkie działania realizujemy współpracując na co dzień z różnymi instytucjami, którym na sercu leżu poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego - mówi Dyrektor Rajdu Andrzej Szkuta. I dodaje: - To czego doświadczyliśmy w procesie przygotowawczym do 1.Rajdu Bestwińskiego świadczy o zlekceważeniu nas jako partnera w działaniach mających na celu podniesienie świadomości motoryzacyjnej wśród społeczeństwa.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.