Sport

  • 10 lutego 2014
  • wyświetleń: 2702

Wicemistrzostwo w futsalu

Zakończyła się Liga Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice edycja 2013/2014. Bardzo dobrze zaprezentowały się w tych rozgrywkach czechowickie drużyny.

Inny Zespół zdobył wicemistrzostwo II ligi i awansował do I ligi. Również wicemistrzostwo w najwyższej klasie rozgrywkowej zdobyli zawodnicy Northtec Południowcy. Na siódmym miejscu zakończył rozgrywki w I lidze ATS Jakub Rapid, a na piątym w II lidze Belfer Team.

Wicemistrzostwo Południowców rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej kolejce, gdzie zmierzyli się z sąsiadem w tabeli Almą Miedźna. Alma przed tym meczem miała 22 punkty, zaś drużyna z Czechowic 24 oczka. Remis był wystarczający do utrzymania drugiego miejsca, a przegrana wiązała się ze spadkiem na trzecią lokatę. W dramatycznych okolicznościach Południowcy wykonali plan minimum remisując 2 do 2.

Przebieg meczu nie zapowiadał emocji, jakie miały miejsce w końcówce spotkania. Już w 2 minucie bramkę strzelił Adam Budny i taki wynik utrzymywał się przez 36 minut. W 38 i 39 minucie Alma dwa razy znalazła drogę do bramki przeciwników. Na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem wicemistrzostwo uratował Buda Wojciech, który w zamieszaniu pod bramką przeciwnika strzelił gola na wagę "zwycięskiego" remisu.

Skład Northtec Południowców: Buchta Kamil, Buda Seweryn, Buda Wojciech, Budny Adam, Hudziec Dominik, Hudziec Radosław, Janusz Szymon, Kalamus Grzegorz, Koczur Krzysztof, Kozłowski Dominik, Kudrys Mateusz, Michalczyk Piotr, Nowak Damian, Płonka Andrzej, Sawicki Artur, Zimny Łukasz, Zolich Andrzej.

Mariusz Maławy / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.