czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 23 marca 2014
  • wyświetleń: 1664

Pierwsze punkty LUKS Zabrzeg

Pierwsze 7 punktów w młodzieżowym sporcie wyczynowym zdobyli biegacze LUKS Zabrzeg.

Reklama

W międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych 22.03.w Mysłowicach punktowali: Bartosz Jarczok w biegu na 3000m zdobył 2 pkt., a Arkadiusz Kupczewski-1pkt. W biegu na 2500m po 1 punkcie zdobyły Justyna Gąsiorek, Patrycja Mędroń i Daria Marzec.

Aleksandra Grzebelec zdobyła również 1 pkt.w biegu na 1500m. Maksymalnie można było wywalczyć 3pkt.

Nasi biegacze zdobywali punkty dla klubu, gminy, powiatu bielskiego i woj.śląskiego. W zawodach wzięło udział 94 biegaczek i biegaczy z województw śląskiego i opolskiego.

Inna grupa czechowickich zawodników wzięła udział w biegach przełajowych w Chełmku na powitanie wiosny w dniu 21.03.
W biegu na 1000m dziewcząt ze szkół podstawowych 4 pierwsze miejsca zajęły nasze zawodniczki.

Zwyciężyła super utalentowana Julia Marek przed nie mniej uzdolnioną 11-letnią Zosią Gajda, III i IV miejsca zajęły szkolne koleżanki Julii Magda Szpoczek i Paulina Wisła.

Wśród gimnazjalistek na dystansie 2000m prezent urodzinowy sprawiła sobie Justyna Gąsiorek, która w dniu swoich 14 rodzin odniosła piękne zwycięstwo.III i V miejsce w tym biegu zajęły utalentowane chodziarki Natalia Grobarczyk i Paulina Lubecka.
W biegu chłopców szkół podstawowych II miejsce zajął 12 letni Patryk Warso a wychodzący na finiszu na III miejsce 11-letni Paweł Kapias został brzydko sfaulowany i nie ukończył biegu.W uznaniu ambitnej postawy Paweł otrzymał od organizatorów specjalne wyróżnienie.

W kategorii gimnazjalistów na 2000m po pięknym 300-metrowym finiszy zwyciężył Krystian Kupczewski.

W punktacji zespołowej międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w biegach przełajowych biegacze LUKS Zabrzeg zajęli I miejsce razem z zespołami ekstraklasy lekkoatletycznej MKS"Płomień" Sosnowiec i CKS"Budowlani" Częstochowa

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.