Sport

  • 3 maja 2014
  • wyświetleń: 1369

Udana premiera lekkoatletów

Rekordami życiowymi rozpoczęli nasi lekkoatleci letni sezon 2014 roku. 1 maja na mitingu w Sosnowcu swoje rekordowe wyniki uzyskali Tomasz Olber w biegu na 100m, Justyna Surowiecka i Marek Wyczesany na nietypowym dystansie 150m (Marek dorzucił jeszcze rekord życiowy w skoku w dal) oraz Paulina Kozioł w biegu na 300m.

Najlepsze życiowe wyniki w biegu na 300m osiągnęli Justyna Ostyńska, Rafał Pająk i Szymon Rokitka. Karolina Bumbar i Marta Stryczek ustanowiły życiówki w rzucie dyskiem, Marta również w rzucie oszczepem. Uzyskane wyniki plasują ich w czołówce Sląska w swoich kategoriach wiekowych.

Swój pierwszy rekord życiowy po kontuzji ustanowił Marcin Londzin w biegu na 300m. Marcin, który obecnie reprezentuje AZS-AWF Katowice, uzyskał świetny wynik 34,37s.

Z kolei 2 maja 18-osobowa grupa naszych biegaczy wzięła udział w biegu ulicznym w Orłowej. Na trudnej technicznie 2-kilometrowej trasie zwycięstwa odnieśli: Kamila Przemyk, Bogusław Homa i Jakub Pająk. Drugir miejsce zajęła Julia Mikołajczuk, a na najniższy stopniu podium stanęła Patrycja Mędroń i Paulina Wisła.

10 maja w lidze młodzików w Sosnowcu wystartuje 40-osobowa ekipa naszych utalentowanych dziewcząt i chłopców z szansą na drużynowe zwycięstwo.

Powodzenia,

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.