Sport

  • 16 maja 2014
  • wyświetleń: 2663

Rekordowe wyniki lekkoatletów

Dwadzieścia trzy rekordy życiowe ustanowili lekkoatleci LUKS Zabrzeg podczas ligi młodzików oraz mitingu, które odbywały się 10 i 11 maja w Sosnowcu.

Najwartościowsze wyniki na dystansie 3000 metrów uzyskały chodziarki Patrycja Mędroń, Daria Marzec, Paulina Lubecka oraz Natalia Grobarczyk. Wynik Patrycji 15.38,82 jest najlepszy w kraju, a wyniki pozostałych dziewcząt mieszczą się w dziesiątce najlepszych wyników w Polsce.

Rekordowy wynik 15.21s na 110 metrów przez płotki uzyskał Szymon Rokitka, wypełniając tym samym minimum na mistrzostwa Polski juniorów. Szymon poprawił również rekord życiowy w biegu na 200 metrów, jak i jego kolega klubowy Tomasz Olber.

Najlepsze życiowe wyniki w biegu na 100 metrów uzyskali: Rafał Pająk, Mateusz Wójcik, Grzegorz Gromala, Agata Pławecka, Natalia Babicka i Gabriela Ligęza. Z kolei na dystansie 300 metrów "życiówki" ustanowili: Natalia Krętosz, Julia Marek, Oliwia Gręda, Magdalena Szpoczek, Jakub Pająk i Szymon Kuś.

Rekordy życiowe w biegu na 600 metrów ustanowili: Bartosz Jarczok, Angelika Biernat i Weronika Kowal. Zaś zwycięstwo i rekordowy wynik w biegu na 300 metrów przez płotki osiągnęła Justyna Gąsiorek.

Najlepsze swoje życiowe wyniki osiągnęły również oszczepniczki: Karolina Oleksiuk i Monika Iskrzycka, a także oszczepnik Błażej Niesytko.

17 i 18 maja w Bielsku-Białej odbędą się Mistrzostwa Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych. Liczymy na wiele medali i rekordów życiowych.

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.