czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 2 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1276

Sukces lekkoatletycznych sztafet

Duży sukces odniosły nasze lekkoatletyczne sztafety w finałach rejonowych na stadionie "Sprint" Bielsko-Biała w dniu 28 maja. Cztery nasze sztafety odniosły zwycięstwa kwalifikując się do finałów wojewódzkich w Sosnowcu.

W sztafecie 4x100m gimnazjalistek zdecydowane zwycięstwo odniosły sprinterki z GP-3, śliczne dziewczyny w aerodynamicznych strojach nie dały szans rywalkom uzyskując znakomity wynik 51, 29s. W sztafecie biegły trzy srebrne medalistki mistrzostw Polski:Karolina Głupczyk, Paulina Kozioł, Oliwia Kwaśniak i wschodząca gwiazda biegów płotkarskich i przeszkodowych Justyna Gąsiorek. Na ławce rezerwowych siedziała znakomita sprinterka etatowa "sztafecistka"Gabrysia Wyrobek. Na trzecim miejscu na mecie zameldowały się dziewczyny z GP-2.

Również zdecydowane zwycięstwo odnieśli chłopcy z GP-3 w sztafecie 4x100m biegnąc w składzie:Marek Lech, Dominik Kopeć, Miłosz Cudak i Marcin Gibas. Marek, Dominik i Miłosz są piłkarzami UMKS"trójka"a Marcin zawodnikiem KS "Sprint" Bielsko-Biała , ale uczniem GP-3.

W sztafecie tej nie mógł wystąpić chwilowo chory najlepszy szkolny sprinter Rafał Pająk, , ale w fin, ale wojewódzkim zasili kolegów. Brązowe med, ale w tym biegu zdobyli chłopcy z GP w Zabrzegu.

W sztafecie szwedzkiej 100-200-300-400m piękne zwycięstwo odniosły faworyzowane urodziwe dziewczyny z GP w Ligocie, biegnąca na ostatniej zmianie znakomita zawodniczka Anna Derlich dała się na moment wyprzedzić rywalce z Bielska , ale kontra Ani była druzgocąca. Na pozostałych zmianach biegły:Zuzanna Szarek, , aleksandra Grzebelec i Natalia Krętosz.

Niespodziewane zwycięstwo w sztafecie szwedzkiej odnieśli po pięknej walce na każdej zmianie chłopcy z Ligoty.

Ligocianie biegli w składzie:Mateusz Cypser, Mateusz Wójcik, Mateusz Gracjas i Mateusz Pistelok, Na trzecim miejscu przybiegli zawodnicy z GP-2 po znakomitym finiszu Krystiana Kupczewskiego. Do0 tych sukcesów srebrne med, ale dorzuciły dziewczęta z SP-2 w sztafecie 4x100m.

Wszystkim medalistom i ich nauczycielom gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach wojewódzkich.

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.