• 11 czerwca 2014
  • wyświetleń: 4138

Brąz dla MTS Czechowice-Dziedzice

W weekend 6 - 8 czerwca w Drzonkowie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Old Boy’ów w siatkówce halowej Orlen OldBoys Volley Cup im, Wojciecha Zielińskiego.

W imprezie wzięła udział rekordowa liczba zespołów i siatkarzy z kraju i zagranicy. W najmłodszej kategorii pod wodzą Waldemara Wspaniałego do rywalizacji przystąpili miedzy innymi tacy siatkarze jak Sebastian Świderski, Paweł Papke, Piotr Lipiński, Wojciech Serafin, Jarosław Stancelewski, Michał Chadała reprezentujący Mostastal Azoty Kędzierzyn Koźle. W wyższych kategoriach też nie brakowało sław polskiej siatkówki.

Mistrzostwa Polski Oldbojów w siatkówce halowej - 6-8.06.2014 · fot. MTS Winner Czechowice-Dziedzice

Siatkarze MTS Winner Czechowice-Dziedzice powtórzyli sukces z 2013 roku i wywalczyli brązowy medal w kategorii 45 plus. W grach grupowych nasz zespół zajął drugie miejsce i o awans do półfinału walczył w barażach pokonując drużyny ze Szczecina i Turku. W półfinale Winnersom nie udało się pokonać zeszłorocznych mistrzów kraju z kategorii 40 plus zespołu Koman Volley Kedzierzyn Koźle 0:2 (21:25, 17:25). W meczu o III miejsce bielsko-czechowicki zespół pokonał w trzech setach siatkarzy z Huty Łabędy Gliwice 2:1 (26:24, 23:25, 15:6).

Skład MTS Winner Czechowice-Dziedzice: Włodzimierz Sikorski (4), Aleksander Biegun (6), Adam Linert, (3) Krzysztof Wojtyłko (10), Jacek Głuszek (1), Wojciech Sikora (5), Adam Prończuk (L).