czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 17 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1303

Srebrny medal koszykarek

7 czerwca w Łodzi odbył się Makroregionalny finał turnieju Orlik Basketmania w kategorii szkół podstawowych, do którego zawodniczki z Czechowic-Dziedzic awansowała jako jedna z 8 drużyn z województwa śląskiego i łódzkiego.

Na sobotni finał zgłosiło się tylko 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie trzy zespołowe grupy. W wyniku losowania w fazie grupowej zawodniczki z Czechowic zmierzyły się z drużynami z Łodzi i Skierniewic.

koszykówka, gortat
fot. taurus / klub.czecho.pl


Oba spotkania dobrym stylu wygrały nasze zawodniczki zapewniając sobie awans do półfinału, w którym mierzyły się z drużyną z Dąbrowy Górniczej. Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej lepiej spisywały się Czechowiczanki, które awansowały do finału. W drugim półfinale miały spotkać się drużyny z Łodzi i Sieradza, lecz gospodynie wycofały się z turnieju, co spowodowało bezpośredni awans do finału ekipy z Sieradza.

Finał rozpoczął się dobrze dla naszej drużyny, które przez większość spotkania pro wadziły i utrzymywały 2-3 punkty przewagi. W ostatnich minutach spotkania nasze zawodniczki opadły z sił i zaczęły popełniać proste błędy. Na 2 minuty przed końcem prowadziły 10:7 lecz po celnym rzucie za 3 punkty drużyny z Sieradza na tablicy pojawił się remis. W tym momencie widocznie podbudowane przeciwniczki poszły za ciosem i po faulach czechowiczanek zdobyły decydujące punkty z rzutów wolnych wygrywając cały mecz 12:10.

Skład drużyny: Paulina Gumółka, Małgorzata Kozioł, Dominika Dziech, Natalia Blachura, Agnieszka Kasprzyk, Alicja Wróbel, Maja Szydlik, Aleksandra Sztorc, Wiktoria Czorny. Trener: Mariusz Kocur

taurus / klub.czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.