czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 14 lipca 2014
  • wyświetleń: 1476

Mikołaj Wrzoł wicemistrzem Polski

Od 7 do 13 lipca w Legnicy odbywała się XX Letnia Olimpiada Młodzieży, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów Tenisie. W turnieju rywalizowali najlepsi polscy tenisiści do 16. roku życia.

wicemistrz mikołaj wrzoł
Mikołaj Wrzoł został wicemistrzem Polski w deblu


W zawodach wystartował aktualny Mistrz Śląska Kadetów, pochodzący z Zabrzega Mikołaj Wrzoł. W singlu nasz zawodnik dotarł do III rundy, w której uległ późniejszemu zwycięzcy, rok starszemu, 16. zawodnikowi w Europie, Piotrowi Matuszewskiemu (AZS Poznań) 2:6, 1:6.

Największą niespodziankę Mikołaj sprawił jednak w grze deblowej. Wraz z Kubą Grzegorczykiem, reprezentującym również nasz region (UKS Beskidy Ustroń), chłopcy dotarli do finału, w którym ulegli faworytom turnieju, parze Fryze/Skowroński (Return Radom) 1/6, 1/6. Para z Podbeskidzia zajęła zatem II miejsce, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich innych reprezentantów Śląska na Mistrzostwach Polski.

Warto zauważyć, że jest to już drugi sukces Mikołaja w Mistrzostwach Polski, bowiem w zeszłym roku zdobył on brązowy medal w singlu podczas rywalizacji młodzików.

Mikołaj jest zawodnikiem klubu BKT Advantage B-B, którego zawodnicy zaledwie po 3 latach istnienia klubu zdobyli 12 medali w Mistrzostwach Polski.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.