czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 1 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1079

Polsko-czeskie warsztaty tenisowe

Projekt "Z rakietą przez granicę. Letnie polsko-czeskie warsztaty tenisowe" rozpoczął się w styczniu tego roku i trwał do lipca. W tym czasie powstał jeden z trzech nowoczesnych kortów tenisowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. Głównym celem projektu było poszerzenie oferty aktywnego spędzania czasu wolnego przez polską i czeską młodzież z terenu Czechowic-Dziedzic i Orlovej.

W ramach projektu odbył się cykl 5 warsztatów dla dzieci i młodzieży z tenisa ziemnego. We wszystkich zajęciach udział brała około 40-osobowa grupa młodzieży z Czechowic-Dziedzic oraz Orlovej w wieku od 12 do 16 lat. W czasie spotkań oraz turnieju młodzież miała zapewnioną pomoc profesjonalnych trenerów, posiłki regeneracyjne oraz orzeźwiające napoje.

Pierwsze z całego cyklu warsztaty, odbyły się 4 lipca na kortach tenisowych w Olovej. Na początku zajęć wykwalifikowana kadra trenerska przeprowadziła krótki test umiejętności uczestników, dzięki czemu dzieci zostały przydzielone na dwie grupy. Kolejnym krokiem, była rozgrzewka. Dzięki doświadczonym trenerom którzy prowadzili warsztaty w formie gier i zabaw ruchowych, niedoświadczeni uczestnicy w ekspresowym tempie poznali i przyswoili podstawowe umiejętności tenisowe, takie jak poprawna postawa czy prowadzenie ręki podczas uderzenia, a bardziej doświadczeni uczestnicy szlifowali te umiejętności, dzięki czemu pod koniec warsztatów rozgrywane były pierwsze wymiany tenisowe.

Młodzi adepci tenisa ziemnego z Orlovej i z Czechowic-Dziedzic po raz kolejny spotkali się w ramach projektu 9 lipca na trzech nowo wybudowanych kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. W czasie tych zajęć trenerzy skupili się przede wszystkim na poprawności wyprowadzania uderzeń.

Trzecie warsztaty odbyły się 11 lipca w Orlovej na tym samym obiekcie, na którym rozpoczęto cykl warsztatów. Uczestnicy warsztatów coraz pewniej czuli się na kortach z rakietą w ręku, co przyniosło efekty w postaci licznych wymian tenisowych w czasie przerw, które młodzież wolała spędzać na korcie zamiast na ławeczce. Pewną tradycją cyklu warsztatów realizowanych w ramach projektu "Z rakietą przez granicę. Letnie polsko-czeskie warsztaty tenisowe" stała się pomoc bardziej doświadczonych uczestników, którą oferowali swoim początkującym koleżankom i kolegom.

Widząc chęć prawdziwego tenisowego współzawodnictwa między uczestnikami, zachowanego w duchu fair-play, trenerzy postanowili skorzystać z zapału młodych tenisistów i przy okazji luźnych wymian zaznajamiali uczestników z przepisami gry oraz wprowadzili ćwiczenia zwiększające nacisk na pracę nóg w czasie gry, które ułatwiają poruszanie się po korcie w czasie gry w tenisa ziemnego.

Ostatnie warsztaty odbyły się 16 lipca w Czechowicach-Dziedzicach, na kortach powstałych w ramach niniejszego projektu. Wszyscy uczestnicy po luźnej rozgrzewce ochoczo przystąpili do ćwiczeń, które na poczekaniu wymyślali trenerzy, a które miały na celu utrwalenie zdobytych umiejętności tenisowych oraz doskonalenie ich.

W piątek 18 lipca, po dwóch tygodniach intensywnej nauki i doskonalenia umiejętności gry w tenisa, na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach odbył się ostatni etap projektu, którym był otwarty turniej tenisa ziemnego. W zawodach wzięło udział 41 zawodników z Polski oraz Czech, którzy zostali podzieleni na 5 kategorii.

Wyniki Otwartego Turnieju Tenisa Ziemnego - 18.07.2014

Kategoria dziewczęta do 13 lat
1m. Herczek Wiktoria
2m. Wójcicka Joanna
3m. Kubienova Veronika
4m. Wdowiak Wiktoria
5m. Krhovjakova Aneta
6m. Sepot Karolina
7m. Sepot Martyna
8m.Kleinova Linda

Kategoria chłopców do 13 lat
1m.Kopeć Dawid
2m. Łękawa Jakub
3m. Tlaga Tomasz
4m. Havlasek Petr
5m. Wójcik Paweł
6m. Ramenda Jakub
7m. Bouzek Simon
8m. Sikora Jakub
9-12m.Budny Maciej, Poujański Maciej, Kopeć Mikołaj, Krupcik Matej,
13-16m.Kubica Wojciech, Pietryka Bartłomiej, Matejko Wojciech, Feific Martin,

Kategoria dziewczęta 14-17 lat
1m. Jonkisz Klaudia
2m. Matejko Natalia
3m. Bednarczyk Małgorzata
4m. Pietryka Anna
5m. Ogórek Aleksandra

Kategoria chłopcy 14-17 lat
1m. Macko Michal
2m. Sikora Robert
3m. Rachwał Marcel
4m. Puchała Jan
5m. Sokansky Michael

Kategoria OPEN
1m. Jonkisz Kamil
2m. Stolarski Dawid
3m. Pochopień Michał
4m. Czuk Aleksander
5m. Jonkisz Klaudia
6m. Pietruszka Adrian
7m. Ryś Mateusz

Przypominamy, że korty tenisowe, które powstały w ramach projektu "Z rakietą przez granicę. Letnie polsko-czeskie warsztaty tenisowe" są dostępne dla wszystkich zainteresowanych nieodpłatnie.

BM / czecho.pl, źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.