• 10 września 2014
  • wyświetleń: 1945

Sukcesy lekkoatletów z Zabrzega

6 września 22 lekkoatletów LUKS Zabrzeg wzięło udział w otwartych mistrzostwach woj. opolskiego.

Z naszych zawodników najlepiej zaprezentowały się chodziarki na dystansie 2000m, zajmując cztery czołowe miejsca. Tym razem wygrała Daria Marzec przed Patrycją Mędroń, Pauliną Lubecką i Natalią Grobarczyk. VI miejsce zajęła Gabrysia Kudłacik.

Mistrzostwa LA woj. opolskiego - 06.09.2014 · fot. Jan Kobędza

W biegu na 100m zwyciężył nasz utalentowany sprinter Rafał Pająk. Na II i III miejscu podium stanęły oszczepniczki Monika Iskrzycka i Marta Stryczek. Brązowy medal w tej samej konkurencji zdobył Błażej Niesytko. II miejsce zajęła sztafeta 4x100m chłopców w składzie: Grzegorz Gromala, Rafał Pająk, Błażej Niesytko i Mateusz Wójcik. Sztafeta przygotowuje się do udziału w mistrzostwach Polski młodzików, które odbędą się 27-28. 09 w Zielonej Górze. Chłopcy chcą powtórzyć ubiegłoroczny sukces dziewcząt, które zdobyły srebrne medale w Radomiu.

Bardzo dobre wyniki w biegu na 600m uzyskali 13-letnia Kamila Majcherek i jej rówieśnik Jakub Pająk.

14 września w Częstochowie odbędą się najważniejsze zawody w tym roku dla młodzików-międzywojewódzkie mistrzostwa gdzie młodzicy będą zdobywać pu7nkty w systemie młodzieżowego sportu wyczynowego. Liczymy na drużynowe zwycięstwo.