czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 25 września 2014
  • wyświetleń: 2478

Lekkoatleci wygrywają w Czechach

Lekkoatletyczny trójmecz Czechy-Słowacja-Polska w ramach euroregionu Beskidy rozegrany 24 września we Frydku-Mistku zakończył się zwycięstwem reprezentacji Polski.

Zawody zostały rozegrane w kategoriach dzieci i młodzików w następujących konkurencjach: biegi na 60 m, 300 m, 800 m, skoki w dal i wzwyż, rzut piłeczką palantową dla dzieci oraz pchnięcie kulą dla młodzików.

Każda reprezentacja wystawiała do konkurencji po dwie zawodniczki i dwóch zawodników oraz po dwie sztafety 4x300 m.
11-osobowa reprezentacja Czechowic-Dziedzic wniosła znaczący wkład w nasze zwycięstwo.

Jakub Pająk zwyciężył w biegu na 800 m, w skoku w dal oraz przyczynił się do zwycięstwa sztafety. Krystian Cyroń zdobył złoty medal w skoku wzwyż, srebrny w skoku w dal oraz złoty w sztafecie. Julia Marek była druga w biegu na 800 m, trzecia w skoku w dal oraz druga w sztafecie razem z koleżankami klubowymi Weroniką Kowal, Magdą Szpoczek i Oliwią Grędą.

Lekkoatleci wygrywają w Czechach - 24.09.2014 · fot. Wioleta Płoskonka


Magdalena Szpoczek stanęła na drugim miejscu podium w rzucie piłeczką palantową oraz w sztafecie. Justyna Ostyńska była druga w skoku w dal oraz sztafecie. Marcin Sliwiński zajął II miejsce w biegu na 800 m oraz III w sztafecie. Oliwia Gręda była szósta w biegu na 300 m oraz druga w sztafecie. Weronika Kowal zajęła V miejsce w biegu na 300 m oraz zdobyła srebrny medal w sztafecie. Natalia Grobarczyk była IV w swoim debiucie w skoku wzwyż oraz VI w biegu na 800 m. Patryk Warso był szósty w biegu na 800 m oraz zdobył brązowy medal w sztafecie 4x300 m. Grzegorz Gromala wywalczył IV miejsce w biegu na 300 m oraz brązowy medal w sztafecie.

Przed rozpoczęciem zawodów zostały odegrane hymny państwowe a zawodnicy na podium byli dekorowani dyplomami i medalami. Mimo niewątpliwych sukcesów nasi młodzi zawodnicy nie ukrywali żalu i rozgoryczenia, że ich rówieśnicy z Czech i Słowacji mają tak znakomite warunki do treningu o oni uprawiają ukochaną dyscyplinę sportu w tak archaicznych warunkach.

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.