czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 30 października 2014
  • wyświetleń: 1595

Julia Wojtas finalistką Olimpiady

Julia Wojtas, zawodniczka LKS-u "Strażak" Zabrzeg, świetnie spisała się podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, będących jednocześnie półfinałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Uczennica SP 3 w Czechowicach-Dziedzicach dzielnie stawiała czoła starszym i wyżej notowanym przeciwniczkom. Dzięki sportowej postawie i rzetelnemu przygotowaniu do każdej rozgrywki, zdobyła siedem punktów z dziewięciu możliwych, wygrywając aż sześć partii, dwie remisując i ponosząc jedną porażkę. Taki wynik pozwolił na uplasowanie się w ścisłej czołówce swojej kategorii wiekowej i pewny awans na najwyższy szczebel krajowych rozgrywek.

Młoda zawodniczka zawdzięcza ten sukces regularnemu treningowi, wsparciu rodziców i pomocy ze strony klubu. Julia jest obecnie najbardziej utalentowanym zawodnikiem zabrzeskiego "Strażaka" i została objęta indywidualnym programem treningowym. Kolejnym celem na szachowej drodze zdolnej juniorki jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.

Kazimierz Polok

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.