Sport

  • 15 listopada 2014
  • 18 listopada 2014
  • wyświetleń: 4277

Dołącz do grupy biegowej RyTM

W dniu Święta Niepodległości odbył się w Czechowicach-Dziedzicach XXIII Bieg Niepodległości. W biegu ulicznym wzięły udział 154 osoby, w tym spora reprezentacja nowo powstałej grupy biegowej: Rozbiegamy To Miasto - Czechowice-Dziedzice. Większość jej członków wspólnie wystartowała z pozostałymi uczestnikami imprezy biegowej z przypiętym do koszulek logotypem grupy.

Kilkoro członków grupy RyTM wzięło udział w rywalizacji (z dobrym skutkiem, Marek Haręża zajął 3. miejsce), a pozostali wspólnie dotarli na metę niezależnie od możliwości kondycyjnych, tak, aby zainaugurować działalność grupy w naszym mieście w tak uroczystym dniu.

Grupa biegowa RyTM · fot. RyTM


Grupę na dzień dzisiejszy tworzy 46 osób. Znaleźć ją można na razie na Facebooku "Rozbiegamy To Miasto - Czechowice-Dziedzice", wkrótce powstanie strona internetowa grupy. Motywem jej założenia była chęć zintegrowania miejscowych biegaczy, których przybywa z każdym rokiem.

Grupa jest bardzo zróżnicowana. Jedni biegają całkowicie amatorsko, rekreacyjnie lub zaczynają przygodę z bieganiem, ale są również biegacze na wysokim poziomie zajmujący wysokie miejsca podczas zawodów lub startujący w ultramaratonach na dystansach nawet ponad 100 km. Każdy taki start pod wspólnym szyldem to promowanie naszego miasta.

Ideą utworzenia grupy jest znalezienie wspólnego "miejsca" dla czechowickich biegaczy. Grupa powstała w celu umożliwienia szybkiego komunikowania się jej członków we wspólnym temacie biegania. Jest to społeczna inicjatywa, która wypłynęła od samych biegaczy. Spotkanie organizacyjne odbyło się 21 października, wtedy nakreślono ogólne cele oraz założenia.

Proponowane cele i założenia naszej grupy:

1. Wymiana informacji o zawodach, imprezach biegowych,
2. Ułatwienie umówienia się na wspólny wyjazd na powyższe,
3. Ułatwienie umówienia się na wspólny trening,
4. Wymiana doświadczeń biegowych,
5. Motywowanie nowych członków, pomoc osobom rozpoczynającym bieganie,
6. Promocja sukcesów członków grupy,
7. Dokładne obmierzanie odcinków np. dla specyficznych rodzajów treningów,
8. Umieszczanie na Facebooku grupy propozycji ciekawych tras biegowych,
9. Współdziałanie z władzami gminy,
10. Angażowanie się w promocję biegania w gminie (szkoły, imprezy okolicznościowe).

Podstawą funkcjonowania jest aktywność uczestników grupy do której zachęcamy.

Sylwia Klimek-Karas

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.