czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 22 listopada 2014
  • wyświetleń: 2623

Sukces Nikodema Ślezińskiego

Nikodem Śleziński, zawodnik Ludowego Klubu Sportowego "Strażak" Zabrzeg wywalczył awans do Mistrzostw Polski Juniorów.

Podczas zawodów półfinałowych rozegranych w dniach 9-15 listopada w Karpaczu, absolwent Gimnazjum w Zabrzegu wygrał pięć partii, dwie zremisował i dwie przegrał, co pozwoliło zająć mu szóste miejsce na czterdziestu jeden uczestników. Nikodem bez kompleksów walczył z wyżej notowanymi przeciwnikami, między innymi w pięknym stylu pokonał "turniejową dwójkę". Oprócz awansu na najwyższy szczebel krajowych rozgrywek, podniósł on swój ranking aż o osiemdziesiąt pięć punktów rankingowych, a do wypełnienia normy na wyższą kategorię zabrakło zaledwie pół punktu.

nikodem śleziński
Nikodem Śleziński finalistą Mistrzostw Polski w Szachach.


Nikodem jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem zabrzeskiego "Strażaka" i już drugim (obok Julii Wojtas) finalistą przyszłorocznych Mistrzostw Polski. Sukces zawdzięcza niezwykłej pasji do rozgrywania partii szachowych i regularnemu treningowi. Finał w jego grupie wiekowej odbędzie się w drugiej połowie marca w Karpaczu.

Kazimierz Polok / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.