czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 19 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2625

Turniej szachowy w starostwie

Szachy to wspaniała gra i zarazem dyscyplina sportowa. Wywiera pozytywny wpływ na gracza ucząc przewidywania, logicznego myślenia, sportowego współzawodnictwa, cierpliwości, trenując pamięć. Z takiego założenia wyszli organizatorzy kolejnej edycji Powiatowej Ligi Szachowej Czesław Pszczółka i Natalia Siatkowska z Biura ds. Promocji Powiatu.

Reklama

Ostatnim - czwartym turniejem rozegranym w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej zakończyła się tegoroczna Powiatowa Liga Szachowa organizowana pod patronatem Starosty Bielskiego. W zawodach uczestniczyli zawodnicy ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Kóz, Mazańcowic, Czechowic-Dziedzic, Zabrzega, Jaworza, Mazańcowic, Porąbki oraz z Mesznej. Sędziami turnieju byli znani i utytułowani szachiści: Tadeusz Paździora oraz Michał Paździora.

W czwartym turnieju uczestniczyło łącznie 55 zawodników, z czego w grupie szkół podstawowych 45 zawodników, natomiast w grupie gimnazjalnej 10. W grupie szkół podstawowych turniej odbył się systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Natomiast w grupie gimnazjalnej, turniej został rozegrany systemem kołowym jednorundowym.

Turniej szachowy w starostwie - 12.2014 · fot. Starostwo Powiatowe


Zawody wśród uczniów szkół podstawowych wygrał Paweł Distel ze Szkoły Podstawowej w Zabrzegu. Na drugim miejscu turniej zakończył Piotr Kubala z Jaworza, natomiast trzecie miejsce wywalczyła Julia Wojtas, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach. Grupę gimnazjalistów wygrał reprezentant Gimnazjum w Kozach Szymon Mikulski, drugie miejsce zdobył Wojciech Łukasik z Gimnazjum w Porąbce. Natomiast na trzecim miejscu uplasował się Kamil Roseger z Gimnazjum w Porąbce.

W klasyfikacji szkół podstawowych I miejsce zajęła SP nr 3 w Czechowicach - Dziedzicach, II miejsce SP nr 2 w Kozach, a III miejsce SP nr 1 również w Kozach. Natomiast w klasyfikacji szkół gimnazjalnych zwyciężyło gimnazjum w Porąbce, przed gimnazjum w Kozach i gimnazjum nr 2 w Czechowicach - Dziedzicach.

Po zakończonych zawodach odbył się dodatkowy turniej (wzięli w nim udział zwycięzcy poszczególnych grup) o specjalną nagrodę Starosty Bielskiego, który wygrała Julia Wojtas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach.

Na koniec turnieju odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych zawodników. Nagrody wręczał w imieniu Starosty Bielskiego Stanisław Pięta - członek Zarządu Powiatu Bielskiego, który wyraził zadowolenie, że w szkołach podstawowych i gimnazjach powiatu bielskiego z powodzeniem funkcjonują kółka szachowe.

Jarosław Jesionka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.