czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 16 stycznia 2015
  • wyświetleń: 1939

Mikołaj Wrzoł wicemistrzem Polski!

Styczeń to czas, w którym rozgrywane są najważniejsze turnieje w kategoriach młodzieżowych w naszym kraju, czyli Halowe Mistrzostwa Polski. Pierwsi do tej rywalizacji przystąpili kadeci i kadetki.

W Toruniu stawili się wszyscy najlepsi zawodnicy do lat 16. w naszym kraju. Nie zabrakło wśród nich również zawodników BKT Advantage Bielsko-Biała. Klub z Bielska reprezentowali Magda Zajda i mieszkaniec Zabrzega Mikołaj Wrzoł, którzy zaliczani byli do szerokiego grona faworytów oraz utalentowana młodziczka Ola Nadajewska.

W turnieju gry pojedynczej Ola Nadajewska, która pomyślnie przeszła eliminacje, nie miała szczęścia w losowaniu, bowiem już w pierwszej rundzie trafiła na faworytkę zawodów Wiktorię Rutkowską (AZS Poznań). Ola walczyła dzielnie, lecz uległa późniejszej Mistrzyni Polski 3/6, 2/6. Również w pierwszej rundzie turniej singlowy niespodziewanie zakończył Mikołaj Wrzoł, który przegrał po ciężkim meczu z Adamem Kwiatkowskim (Okęcie Warszawa) 7/6, 5/7, 3/6.

Halowe Mistrzostwa Polski - 01.2015 · fot. Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała


Pierwszą rundę pomyślnie przebrnęła Magda Zajda zwyciężając Paulinę Bednarczyk z Wejherowa 7/6, 6/1. W drugiej poradziła sobie z Natalią Komar z Inowrocławia 6/4, 7/5. W walce o medal nie dała jednak rady rozstawionej z numerem jeden Julii Oczachowskiej (późniejszej wicemistrzyni z Inowrocławia) i przegrała 3/6, 4/6, lecz należą się Magdzie brawa za walkę. Również w turnieju gry podwójnej Magda była o krok od medalu, bowiem przegrała w ćwierćfinale. Życzymy Magdzie, aby w letnim championacie pokonała o jedną przeciwniczkę więcej i zdobyła medal.

Zawodnicy BKT Advantage nie wracają jednak z pustymi rękami, bowiem Mikołaj Wrzoł w parze z Kubą Grzegorczykiem (Beskidy Ustroń) zostali Wicemistrzami Polski w grze podwójnej. W pierwszej rundzie otrzymali wolny los, w ćwierćfinale pokonali parę Błaszczyk/Sadal 6/2, 6/2 w półfinale parę Kwiatkowski/Mikuła 6/4, 6/1 i ulegli dopiero w finale parze Fryze/Skowroński 1/6, 2/6.

W nadchodzącym tygodniu odbędą się halowe Mistrzostwa Polski skrzatów i skrzatek w Sobocie k/Poznania. Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki: Justynkę Grzegorzek, Maję Stokłosę i Karinę Gustowską.

BM / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.