czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 16 marca 2015
  • wyświetleń: 2543

Turniej piłki nożnej dziewcząt

9 marca odbyła się już IX edycja Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt z okazji Dnia Kobiet. Impreza miała miejsce w hali sportowej Zespołu Szkół "Silesia". Inicjatorem tego cyklicznego turnieju halowego jest Mariusz Maławy, a organizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Zespół Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Turniej piłkarski dzewcząt z okazji Dnia Kobiet - 03.2015 · fot. Zuzanna Szarek


Podobnie jak w roku ubiegłym turniej był rozgrywany bez wyników i klasyfikacji zespołowej. Na uroczystym zakończeniu wszystkie zawodniczki biorącej udział w rozgrywkach otrzymały pamiątkowe złote medale oraz kwiaty z okazji swojego święta. Oprócz nagród zespołowych każdy trener otrzymał podarunek oraz najlepsze zawodniczki poszczególnych drużyn zostały wyróżnione statuetką. W tegorocznej edycji zostały również przeprowadzone dwa konkursy indywidualne. Konkurs rzutów karnych i konkurs strzałów na bramkę w powietrzu z dystansu. Oczywiście zwyciężczynie tych konkursów zostały nagrodzone. W tym roku wyjątkowo uczestniczyło w turnieju nie sześć drużyn tylko pięć. W ostatniej chwili z udziału wycofała się reprezentacja Gimnazjum Publicznego nr 1.

W pięciodrużynowej stawce turnieju brały udział piłkarki z następujących szkół: Gimnazjum Goczałkowice-Zdrój, Gimnazjum Publiczne nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach oraz trzy szkoły ponadgimnazjalne z naszej gminy: Zespół Szkół "Silesia", Zespół Szkół Technicznych i Licealnych, Liceum Ogólnokształcące. Mimo braku rywalizacji zespołowej warto dodać, że w ostatnim meczu turnieju spotkały się dwie drużyny niezwyciężone, czyli gospodynie z ZS "Silesia" z dziewczynami LO. W tej zawziętej konfrontacji padł wynik remisowy.

Turniej odbył się w ramach promocji Zespołu Szkół "Silesia". W przyszłym roku szykuję nam się jubileusz, bo będzie to już X edycja. Warto dodać, że dzięki takim turniejom kilka dziewcząt z naszej miejscowości zostało zawodniczkami drugoligowych klubów piłkarskich kobiet w okolicznych klubach: LKS Goczałkowice-Zdrój i Rekord Bielsko-Biała. Drużyny te są w czołówce drugiej ligi, a dziewczyny z Czechowic-Dziedzic znacznie przyczyniają się do dobrych wyników tych zespołów.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.