czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 27 marca 2015
  • wyświetleń: 2424

RyTM na tyskiej "Perle Paprocan"

W niedzielę, 22 marca biegacze z Grupy RyTM - Rozbiegamy to Miasto Czechowice-Dziedzice, pojawili się na XXIII Perle Paprocan w Tychach. Z biegaczami z Czechowic-Dziedzic pojechała tradycyjnie już flaga z logo grupy. Tym razem zadebiutowały jednak koszulki z logo promującym nasze miasto.

Reklama

- Wyjazdy grupowiczów na zawody w jednakowych koszulkach powodują, że bardziej się wyróżniamy oraz dzięki logotypowi "Miasto z zapałem" promujemy nasze miasto. Ponieważ to zaledwie początek sezonu startowego, wiele takich imprez biegowych przed nami - mówi Sylwia Klimek-Karas z grupy RyTM.

RyTM na tyskiej "Perle Paprocan" - 22.03.2015 · fot. RyTM


Perła Paprocan to impreza biegowa, której trasa wiedzie 7-kilometrową pętlą wokół Jeziora Paprocany. Niezwykłość tego biegu polega na tym, że w jego trakcie można zdecydować, jaki dystans ostatecznie się pokona: od 7 km (1 okrążenie) aż do maratonu - 42,195m (6 okrążeń). Na starcie stanęły 3 RyTMowiczki i 11 RyTMowiczów, plus jeden: fotograf. Po cieplejszej sobocie, biegaczy przywitał na miejscu lodowaty wiatr i zasnute chmurami niebo. Po starcie każdy jednak wskoczył w swój właściwy rytm i chłód już nie był straszny. Najliczniejsza grupa wybrała 3 okrążenia (dystans półmaratonu: 21,097 km). Dla większości był to debiut - pierwszy start na zawodach na takim dystansie.

Najlepiej wspominać zawody będzie Mariusz Nowak, który z czasem 1:33:37 osiągnął swój nowy rekord życiowy, lepszy od poprzedniego o ponad 10 minut!

- Dodać też należy, że w tym czasie mieliśmy swojego przedstawiciela na Półmaratonie Marzanny w Krakowie, w osobie Piotra Czarnackiego, dla którego to również był debiut w zawodach na takim dystansie - dodaje Sylwia Klimek-Karas.

RyTM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.