• 29 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2056

Uczniowie na zawodach w Warszawie

W niedzielę, 25 kwietnia na błoniach Stadionu Narodowego odbył się Bieg na Tak na dystansie 1500 metrów. Impreza była inauguracją Narodowego Święta Biegania w ramach Orlen Warsaw Marathon.

Uczniowie na zawodach w Warszawie - 25.04.2015 · fot. Wioleta Homa

Na starcie biegu na 1500 metrów stanęło ponad półtora tysiąca uczniów klas IV-VI uczestniczących w programie "Lekkoatletyka dla każdego!". Start i meta biegu były w tym samym miejscu, w którym następnego dnia wystartować mieli uczestnicy "Orlen Warsaw Marathon." Wśród dzieci z 25 miast w Polsce znaleźli się młodzi zawodnicy z Gminy Czechowice-Dziedzice.

Przed biegiem dzieci miały okazję poznać Stadion Narodowy "od podszewki". Przyglądały się jak na płycie boiska układa się nawierzchnię trawiastą, zobaczył stanowiska komentatora czy pracownika obsługi.

Na starcie "Biegu na Tak" stanęły dzieci w kategoriach klas czwartych (osobno dziewczynki i chłopcy), piątych i szóstych. Na starcie towarzyszyli im: dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich Artur Partyka, rekordzista Polski w biegu na 800 metrów Paweł Czapiewski, wielokrotny Mistrz Polski w biegu na 3000 m Tomasz Szymkowiak. Każdy uczestnik "Biegu na Tak" na mecie otrzymał medal i dyplom.