czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 13 maja 2015
  • wyświetleń: 3390

Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne

W środę, 6 maja na stadionie lekkoatletycznym MOS w Sosnowcu odbyły się kolejne zawody wojewódzkie w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego! Mimo zachmurzonego nieba frekwencja dopisała, wystartowało 300 młodych adeptów lekkiej atletyki. Uczniowie klas IV-VI z radością i dużym zaangażowaniem walczyli o jak najlepsze wyniki i miejsca.

W zawodach uczestniczyły ośrodki lekkoatletyczne z Gliwic, Rybnika, Bielska-Białej, Sosnowca, Bytomia, Raciborza, Pszczyny, Częstochowy, Czechowic-Dziedzic oraz z Rudy Śląskiej. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie dla klas IV, V i VI. Zawodnicy rywalizowali w biegach na 60m, 300m, 600m /dziewczęta/, 1000m /chłopcy/, w skoku w dal i wzwyż oraz rzucie piłeczką palantową. Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale.

Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne - 6.05.2015 · fot. Wioleta Homa


Świetne rezultaty uzyskali reprezentanci Gminy Czechowice-Dziedzice: w biegu na 60m klas VI zwyciężyła uczennica SP 2 w Cz-Dz, Anna Piątek. Ania w finale stoczyła pasjonującą walkę z zawodniczką z Raciborza rozstrzygając ją na swoją korzyść. W biegu na 300m dziewczyn klas VI drugie miejsce zajęła Weronika Kowal - SP 7. Piotr Rutkowski - SP 5 został sklasyfikowany na drugim miejscu w biegu na 1000m klas VI. Bezkonkurencyjny na tym samym dystansie, lecz wśród uczniów klas V, był Paweł Wójcik - SP 2.

Wśród klas IV na dystansie 1000m trzecie miejsce przypadło Szymonowi Mikołajczakowi - SP 3 Cz-Dz. W konkurencjach technicznych również mieliśmy swoje sukcesy. Wśród klas VI w skoku w dal drugie miejsce zajął reprezentant SP 2 w Ligocie Miłosz Kuś, a jego szkolny kolega - Maksymilian Klimczak wśród klas IV odniósł zdecydowane zwycięstwo. Pozostali reprezentanci naszej Gminy również uzyskiwali świetne wyniki: Zofia Gajda - SP 1 Cz-Dz 600m klas V - 6. miejsce, Konrad Wojciuk - SP3 Cz-Dz 300m klas VI - 5. miejsce, Bartłomiej Śliwiński - SP 4 1000m klas IV - 8. miejsce, TomaszGazda - SP 1 Ligota skok w dal klas V - 9. miejsce, Paweł Janusz - SP 3 Ligota skok w dal klas V - 10. miejsce.

Zbudowani wysoką formą naszych zawodników z niecierpliwością oczekujemy kolejnych zawodów, które odbędą się 9 czerwca w Chorzowie. Serdecznie gratulujemy!

Wioleta Homa

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.