Sport

  • 8 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2935

UKS Set Kaniów zdobył Pragę

W dniach 29 - 31.05.2015 odbył się w Pradze Międzynarodowy Turniej kajak polo. Udział wzięły drużyny z Niemiec, Czech, Austrii, Włoch i Polski (KS Powiśle Warszawa, Kwisa Leśna, SET Kaniów). UKS SET zgłosił do turnieju 3 drużyny: w I Dywizji, w grupie kobiet i w III Dywizji.

kajak polo
UKS SET Kaniów na turnieju w Pradze · fot. danielek2002 / klub.pless.pl


W I Dywizji startowali głównie juniorzy, tj. Dawid Wizner, Bartłomiej Ryba, Kornel Szkatulski, Filip Cwetler wzmocnieni rutynowymi zawodnikami: Borysem Zubczewskim i Bartłomiejem Dawidkiem (po kontuzji).
Na 18 drużyn biorących udział w tej grupie nasi zawodnicy zajęli 10 miejsce.

W grupie kobiet wystąpiły nasze czołowe zawodniczki: Klaudia Sachmerda, Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Monika Pacyga, Aleksandra Ciupak, Klaudia Gryz. Po bardzo zaciętych meczach nasze dziewczyny w finale przegrały w ostatniej sekundzie 1 bramką (4:5) z doświadczonymi zawodniczkami niemieckimi, trzecie miejsce przypadło dla Pragi. Ogółem udział wzięło 8 drużyn.W III Dywizji po dobrej postawie w Międzynarodowym Turnieju w Essen ( I miejsce) nasi zawodnicy nadal reprezentują wysoką formę i znów zajęli I miejsce, a występowali w składzie: Dominika Sojka, Jakub Witkowski, Jan Adamaszek, Konrad Kupczak, Wojciech Pilarz, Kamil Król.

Zwycięzcy Turnieju w Pradze otrzymują zawsze oryginalne medale i dyplomy, ponieważ są one jadalne, bo wykonane z piernika. Udział w Turnieju był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Bestwina .

danielek2002 / klub.czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.