• 16 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4438

Turniej Kajak Polo w Kaniowie

Żar lał się z nieba, spod wioseł woda, po plecach pot, tak w skrócie można określić rywalizację kajak polistów w czasie upalnego weekendu w dniach 13 - 14 czerwca w Kaniowie.

X Międzynarodowy Turniej Kajak Polo w Kaniowie · fot. danielek2002 / klub czecho.pl

Tutaj w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych odbywał się Jubileuszowy X Międzynarodowy Turniej Kajak Polo i II edycja Pucharu Polski w Kajak Polo. W czterech dywizjach startowało 30 drużyn z Polski, Czech, Litwy, Ukrainy, Węgier i Austrii. Aby wyłonić zwycięzców konieczne było rozegranie 90 meczów. W sobotę pierwsze mecze rozpoczęły się o godz. 8 i skończyły o godz. 20, a w niedzielę rozpoczęto o 7.30, ostatni mecz skończył się o 16.

W Dywizji I, po niezwykle emocjonującym finale na najwyższym podium stanęli zawodnicy MOSW Choszczno, składający się w całości z reprezentantów Polski. W normalnym czasie mecz zakończył się wynikiem 3:3. Zarządzono dogrywkę. Pierwsza jej część trwająca 5 minut nie przyniosła rozstrzygnięcia, tzn. żaden z zespołów nie zdobył "złotej bramki", po zmianie stron znów kotłowało się raz pod jedną, raz pod drugą bramką. Niestety (dla UKS Set), sędzia podyktował po raz drugi w tym meczu karnego przeciwko gospodarzom, a w kajak polo sztuką jest nie zdobyć bramki z karnego, ponieważ zawodnik strzela do pustej bramki. Jakub Maślak po raz drugi wykorzystał szansę i dał zwycięstwo swojej drużynie. Trzecie miejsce zajęła druga drużyna z Choszczna. Na słowa uznania zasługuje nie tylko kaniowska drużyna, ale również kibice, którzy chóralnie wspierali zawodników i w dopingu na pewno w tym meczu byli lepsi od kibiców z Choszczna, a należy podkreślić, że MOSW ma chyba najlepszych w Polsce kibiców i sympatyków kajak polo.

Zwycięzcy grali w składzie: Jakub Maślak, Mateusz Iwanowski, Krzysztof Schiller, Hubert Migdalski, Daniel Jarmarkiewicz, Michał Maluszczak.

UKS Set Kaniów reprezentowali: Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz, Paweł Michalec, Bartłomiej Dawidek, Borys Zubczewski, Dawid Wizner, Piotr Bajerski, Bartłomiej Ryba, Kornel Szkatulski, Filip Cwetler. Bramki dla UKS Set w meczu finałowym zdobyli: Łukasz Pilarz - 2, Bartłomiej Dawidek. Arkadiusz Pilarz został królem strzelców.

W II Dywizji triumfowali goście z Litwy. Na najwyższym podium stanęła Regata, drugie miejsce zajęła austriacka Wiena, trzecie MOSW Choszczno. Tuż za podium uplasowały się zawodniczki UKS Set Kaniów, przyszło im bowiem rywalizować z mężczyznami i mimo prowadzenia równorzędnej walki, niestety, musiały uznać wyższość męskich drużyn. Tam, gdzie były drużyny mieszane lub jednorodne żeńskie nie miały sobie równych.

W III Dywizji najlepsi byli gospodarze. UKS Set Kaniów w każdym meczu odprawiał swoich przeciwników ze sporym bagażem bramek, królem strzelców został Kamil Król, a drużyna występowała w składzie: Jakub Witkowski, Kordian Kupczak, Kamil Król, Wojciech Pilarz, Jan Adamaszek, Dominika Sojka, Krystian Owczarz, Hamerlak, Filip Haczek. Drugie miejsce przypadło MOSW Choszczno, które uległo UKS Set 8:2, a bramki dla Seta zdobywali: Jakub Witkowski - 4, Dominka Sojka - 3, Jan Adamaszek - 1. Na trzecim miejscu zakończyło rywalizację Powiśle Warszawa.

W IV Dywizji, w której występowały dzieci z rocznika 2004 i młodsze również rządził UKS Set Kaniów. Pierwsze miejsce wywalczyli: Hanna Sojka, Marcel Wala, Rafał Beniowski, Zuzanna Wróblewska, Paulina Gryz, Mikołaj Kopeć. Drugie miejsce zajęło MOSW Choszczno, trzecie Powiśle Warszawa.

W trakcie turnieju na trybunach pojawili się: przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik, wójt Artur Beniowski, Czesław Pszczółka z Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki, sołtys Marek Pękala.
Dekoracji drużyn dokonywali: wójt Artur Beniowski, Jakub Cymerman - członek Kolegium Sędziów PZKaj., Piotr Książek - członek Zarządu PZKaj.

Nad całością turnieju czuwała niezawodna Halina Błaszkiewicz - prezes UKS Set Kaniów.