Reklama

Sport

  • 19 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 8961

Turniej pracowników PG Silesia

Na co dzień rywalizują ze sobą o tytuł najlepszej brygady i najlepszego pracownika miesiąca. Ale przecież doba ma 24 godziny, są również dni wolne od pracy i wielu pracowników w tym wolnym czasie poświęca się swoim pasjom, spędza czas z rodziną lub znajomymi. W większości bywa jednak tak, że nawet pracownicy jednego oddziału zupełnie się nie znają, ponieważ tak wynika z harmonogramu pracy, że się mijają na zmianach. Dotyczy to zwłaszcza tej części załogi PG Silesia, która podjęła pracę po powstaniu Przedsiębiorstwa.

W ubiegłym roku Organizacje Związkowe PG Silesia postanowiły zatroszczyć się o integrację pracowników, również ich rodzin i zorganizowały I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa PG Silesia. W tym roku, w sobotę, 15 sierpnia, odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Przewodniczących Organizacji Związkowych PG Silesia.

Turniej piłki nożnej pracowników PG Silesia - 15.08.2015 · fot. Andrzej Tekieli


Gościny piłkarzom udzielił LKS Przełom Kaniów a do rywalizacji stanęło 8 drużyn. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach po 4 zespoły, systemem "każdy z każdym". W grupie A złożonej z drużyn: Przewóz, Młode Ryle, Alkoteam Reaktywacja i Dzicy z G 1 pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajęły Młode Ryle, drugie Alkoteam Reaktywacja, trzecie Przewóz i ostatnie Dzicy z G 1.

W grupie B występowały drużyny: Silesian Miners, Szybowy, ED 1, PRG "ROW - JAS". Silesian Miners nie stracili ani jednej bramki, wszystkie mecze wygrali i zajęli pierwsze miejsce. Na drugim uplasował się Szybowy, na trzecim ED 1 i na czwartym PRG "ROW - JAS". W pierwszym półfinale Młode Ryle pokonały Szybowych 6:0, a w drugim Alkoteam Reaktywacja 2:0 wygrał z Silesian Miners.

W meczu o trzecie miejsce Szybowy uległ Silesian Miners 0:4, natomiast w finale Alkoteam Reaktywacja zaaplikował Młodym Rylom 3 bramki i odebrał zasłużenie Puchar Przechodni Przewodniczących Organizacji Związkowych PG SILESIA oraz beczkę przedniego tyskiego piwa.

Klasyfikacja końcowa:
  • I miejsce - Alkoteam Reaktywacja: Jakub Kubica, Kamil Ogiegło, Łukasz Janusz, Mateusz Grygierzec, Wojciech Kubies, Dariusz Gąsiorek, Dariusz Andryszak, Szymon Kóska, Adam Gawlas, Paweł Michałek.
  • II miejsce - Młode Ryle: Kamil Dudek, Patryk Granek, Damian Borgieł, Mateusz Stanoch, Nielaba Rafał, Łukasz Grabowiecki, Tomasz Janusz, Dariusz Soloch.
  • III miejsce - Silesian Miners: Rafał Jurczyga, Remigiusz Kłaptocz, Marcin Michalik, Krzysztof Pyka, Szymon Ochman, Ryszard Korczyk, Bogusław Homa, Kamil Furczyk, Tomasz Prusek, Mirosław Kotas.


Najlepszym zawodnikiem wybrany został Łukasz Grabowiecki z Młodych Ryli - zdobył 9 bramek. Również 9 bramek strzelił Mateusz Stanoch z tej samej drużyny.

Statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Tadeusz Husar z drużyny Szybowy.

Rywalizacją rywalizacją, ale najważniejsze w tym wszystkim było wspólne spędzenie czasu, oderwanie się na moment od codziennej ciężkiej pracy, nawiązanie nowych znajomości, zaplanowanie kolejnych rozrywek. Organizacje Związkowe zadbały o to, by był "kufelek tematu", było również, czym się posilić po ciężkich meczach, pogoda sprzyjała spędzaniu czasu na wolnym powietrzu, więc na pewnym pomysł organizowania takich turniejów był, jak najbardziej trafiony. A to, że zdecydowano się na formułę walki o Puchar Przechodni, oznacza, że turnieje będą kontynuowane. Tak więc Alkoteam Reaktywacja, aby zachować Puchar czeka za rok kolejna reaktywacja.

Jerzy Zużałek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj