Reklama

Sport

  • 26 września 2015
  • 27 września 2015
  • wyświetleń: 1104

Narciarze zajmą bielską rolkostradę

Za nami:

Kto z utęsknieniem czeka na zimowe sporty, już teraz może wypróbować jazdy na nartach biegowych w wersji letniej. 27 września na bielskiej rolkostradzie odbędą się pokazy jazdy na nartorolkach.

Nartorolki
Zawody w nartorolkach w Bystrej koło Bielska-Białej · fot. bielsko.info


Organizatorami imprezy są instruktorzy narciarstwa biegowego Robert Pietrzak i Leszek Stebnicki, którzy nawiązali współpracę z dyrekcją Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bielsku-Białej. Jak informują, pokazy odbędą się w godzinach od 12.00 do 14.00 na trasie dla rolkarzy przy lotnisku w Aleksandrowicach.

Młodzież ze szkoły sportowej zaprezentuje tam jazdę stylem klasycznym i łyżwowym, po czym każdy zainteresowany będzie miał okazję spróbować swoich sił w jeździe na nartorolkach. Na miejscu umieszczony zostanie cały ekwipunek sportowy z wypożyczalnią, a trenerzy udzielą fachowych porad odnośnie techniki jazdy, treningów i doboru sprzętu. Robert Pietrzak informuje, że udział w pokazie jest zupełnie bezpłatny, a miasto ufundowało różne niespodzianki dla młodych sportowców.

Akcja ma na celu zachęcić do narciarstwa biegowego i rozpowszechnić mało jeszcze znane nartorolki. - Chcieliśmy zainteresować ludzi biegówkami w zimie i pokazać, że oprócz rolek jest jeszcze taka forma ruchu. Nartorolki nie są wyłącznie dla profesjonalistów, jak często się to ludziom wydaje - mówi Robert Pietrzak. Instruktor podkreśla, że to sport dla każdego, poza tym jest zdrowy, nie obciąża stawów i może stanowić świetną alternatywę dla narciarstwa biegowego w okresie letnim.

lotnisko
"Rolkostrada" z lotu ptaka · fot. Wojciech Gorgolewski


Robert Pietrzak i Leszek Stebnicki zwracają się z prośbą do rolkarzy, aby w trakcie trwania pokazu od 12.00 do 14.00 w niedzielę nie zajmowali popularnej rolkostrady. - W związku z koniecznością zajęcia toru rolkowego w czasie trwania pokazów uprzejmie prosimy rolkarzy o wyrozumiałość i nie zajmowanie toru rolkowego w trakcie trwania imprezy - apelują na Facebooku.

as / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.