Reklama

Sport

  • 30 września 2015
  • 3 października 2015
  • wyświetleń: 4017

W sobotę otwarcie tras rowerowych

Za nami:

W sobotę 3 października na Koziej Górze otwarty zostanie kompleks górskich ścieżek rowerowych Enduro Trails - Bielsko-Biała.

trasy rowerowe Kozia Góra
W sobotę otworzą trasy rowerowe na Koziej Górze


Uroczyste otwarcie odbędzie się o godzinie 12.00 tuż obok starego amfiteatru powyżej Błoni. 3 października udostępnione zostaną rowerzystom cztery kierunkowe ścieżki górskie o zróżnicowanym poziomie trudności:
  • ścieżka dla początkujących - "Stefanka"

Parametry: średni spadek terenu 4,8%, długość 865m. Lokalizacja: start niedaleko starego amfiteatru powyżej błoni miejskich, meta przy ul. Modrej.
  • ścieżka dla średniozaawansowanych - "Twister"

Parametry: średni spadek terenu 6,3%, długość 4400m. Lokalizacja: start na wschodnim wierzchołku Koziej Góry, meta na ul. Modrej. Ścieżka ta podzielona jest na dwie sekcje.
  • ścieżka dla zaawansowanych - "Stary Zielony"

Parametry: średni spadek terenu 12%, długość 1830m. Lokalizacja: start z drogi do schroniska przy torze saneczkowym, meta niedaleko górnej części Błoni przy starym ołtarzu ewangelickim.
  • ścieżka dla ekspertów - "DH+"

Parametry: średni spadek terenu 13,8%, długość 1960m. Lokalizacja: start na wschodnim wierzchołku Koziej Góry, meta w dolnej części Błoni (przy zbiorniku wodnym).Ścieżki te stanowią pierwszy etap większego projektu, którego celem jest nie tylko wykorzystanie potencjału rowerowego gór otaczających Bielsko-Białą, ale także zwiększenie bezpieczeństwa na szlakach pieszych. Ścieżki zostały wybudowane dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na rok 2015.

W przyszłym roku planowane jest m.in. wykonanie ścieżki podjazdowej pod Kozią Górę oraz wytyczenie szlaku z Szyndzielni przez Kołowrót na Szyndzielnię. Dzięki temu odciążona zostałaby główna droga, którą wybierają turyści piesi podchodzący pod Kozią Górę oraz szlak żółty wiodący z Szyndzielni na Kozią Górę. Projekt na rok 2016 już został zgłoszony w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

Cały kompleks zostanie czytelnie opisany i oznaczony (tablice informacyjne, znaki, mapy). Opisy i znaki pojawią się nie tylko na samych ścieżkach, ale także na dojazdach do nich, tak by turysta nie znający terenu bez problemu mógł wybrać odpowiednią dla swoich umiejętności trasę oraz by łatwo trafił na miejsce. Przygotowane zostaną również ulotki z mapą tras, które będą dostępne m.in. w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.