czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 16 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2658

Finał Powiatowej Ligi Szachowej

W piątek 4 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej odbył się finał zmagań młodych szachistów z powiatu bielskiego. Bezapelacyjnymi zwycięzcami okazali się reprezentanci Zabrzega.

Finał Powiatowej Ligi Szachowej - 12.2015 · fot. Powiat Bielski


Sala sesyjna Starostwa wielokrotnie była świadkiem wielkich wydarzeń w historii naszej lokalnej społeczności. Podobnie było także w ostatni piątek, kiedy to do siedziby władz powiatu bielskiego zjechali najlepsi szachiści z naszego terenu na finał IV edycji Powiatowej Ligi Szachowej. Punktualnie o godzinie 10 rozpoczął się ostatni turniej, który miał wyłonić powiatowych mistrzynie i mistrzów. W siedmiu rundach rywalizowało ze sobą ponad 90 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu bielskiego a także goście z Gimnazjum nr 14 w Bielsku-Białej. Rozgrywki toczyły się pod bacznym okiem Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki, który objął swym honorowym patronatem całą imprezę a w kilku słowach skierowanych do uczestników mówił, że bardzo cieszy się wysokim poziomem rozgrywek i coraz większym zainteresowaniem młodych szachistów.

Zawodnikom kibicowała także Członkini Zarządu Powiatu Bielskiego Pani Katarzyna Adamiec. Wśród gości uświetniających uroczyste zakończenie ligi była również Kierownik Biura d.s. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Pani Jolanta Konior. Po kilku spędzonych w skupieniu godzinach wypełnionych sportowymi emocjami wyniki wszystkich czterech turniejów wskazały najlepszych graczy, którzy stoczyli bój w ramach Turnieju Mistrzów Powiatu Bielskiego. Po zakończeniu rozgrywek nastąpiła dekoracja zwycięzców, którzy gratulacje, nagrody, medale i puchary dla zwycięzców odebrali z rąk Pani Katarzyny Adamiec i Pani Jolanty Konior.

Wśród dziewczyn w klasach od 1 do 3 pierwsze miejsce i puchar Starosty Bielskiego zdobyła Dagmara Baran ze Szkoły Podstawowej w Zabrzegu, drugie miejsce Anna Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej w Porąbce a trzecie Maria Filapek także reprezentująca SP w Zabrzegu. Wśród chłopców w tej samej grupie wiekowej także zwyciężył uczeń z Zabrzega Adam Żadkiewicz, przed swoim szkolnym kolegą Jakubem Gandzlem i Marcinem Kolbe ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozach.

W klasach 4-6 na najwyższym stopniu podium znalazła się Julia Wojtas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach wygrywając z Zuzanną Kwoką z Podstawówki w Rybarzowicach i Oliwią Rataj, także ze SP nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach. Wśród chłopaków rywalizację pewnie wygrał Paweł Distel reprezentujący SP w Zabrzegu, wyprzedzając o 4 punkty następnych graczy Macieja Honkisza z SP nr 1 w Kozach i Szymona Polakowskiego, przedstawiciela koziańskiej SP nr 2. Najlepszą gimnazjalistką okazała się mieszkająca w powiecie bielskim Aleksandra Grot, uczennica Gimnazjum nr 14 w Bilsku-Białej pokonując Karolinę Roseger z Gimnazjum w Porąbce i Julię Zimny reprezentującą Gimnazjum w Zabrzegu. Tytuł szachowego mistrza gimnazjalistów zdobył Maciej Caban także z Zabrzega przed Mikołajem Budnym z Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach i Szymonem Mikulskim, uczniem Gimnazjum w Kozach. Rywalizacja najlepszych graczy w swoich kategoriach wiekowych wskazała zwycięzcę całego turnieju i zarazem mistrza całego Powiatu Bielskiego. Został nim Paweł Distel, uczeń Szkoły Podstawowej w Zabrzegu. Przyznano także specjalną nagrodę dla najmłodszego uczestnika Ligi, którą otrzymał sześciolatek Szymon Gracjas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach, który swoją przygodę z szachami rozpoczął dwa lata temu.

Rywalizację w klasyfikacji grupowej szkół zdominował Zabrzeg. Do tej miejscowości pojechały puchary dla najlepszej Szkoły Podstawowej i najlepszego Gimnazjum.

Całość imprezy prowadzili wspólnie Pan Czesław Pszczółka, specjalista ds. Sportu w Starostwie Powiatowym, oraz sędziowie Michał i Tadeusz Paździora.

Pełna klasyfikacja czwartego turnieju:
Szkoły podstawowe:
www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_6439/results.html?l=pl&tb=14_
Gimnazja:
www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_6438/results.html?l=pl&tb=14_

Pełna klasyfikacja Powiatowej Ligi Szachowej:
Wyniki Powiatowa Liga Szachowa Szkoła Podstawowa
Wyniki Powiatowa Liga Szachowa Gimnazjum
Klasyfikacja Turnieju Mistrzów

D.C.
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.