czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 18 stycznia 2016
  • wyświetleń: 2224

Rekordy życiowe lekkoatletów

W niedzielę, 17 stycznia podczas halowego mitingu lekkoatletycznego w Brzeszczach doszło do bezpośredniego pojedynku dwóch najlepszych płotkarek w kraju w kategorii młodzików. Aktualna mistrzyni Polski Julia Ziębicka z Victorii Racibórz okazała się lepsza od Julii Marek z Czechowic, mimo że nasza zawodniczka ustanowiła ustanowiła rekord życiowy wynikiem 9.52s. Rewanż na dystansie 60 m przez płotki już za tydzień.

po lewej Jakub Pająk, po prawej Rafał Pająk
Po lewej Jakub Pająk, po prawej Rafał Pająk · fot. LUKS Zabrzeg


Julia ustanowiła także rekord życiowy na 60 m płaskie wynikiem 8.63 s. Świetnie zaprezentowali się bracia Pająkowie w biegach na 60 m. Rafał po powrocie z obozu kadry narodowej w Spale uzyskał drugi wynik w kraju w kategorii juniorów młodszych 7.15s a Jakub również ustanowił "życiówkę" świetnym wynikiem - 7.59s w kategorii młodzików.

Czyniąca stałe postępy 14-letnia Magda Szpoczek ustanowiła rekordy życiowe w biegu na 60 m i skoku wzwyż wynikiem 135 cm. Należy wyróżnić również rekordy życiowe Miłosza Kusia w biegu na 60m i skoku w dal wynikami odpowiednio 8.25s i 5,24 m. Godny podkreślenia jest również wynik Justyny Ostyńskiej 8,68s na 60 m płaskie(rekord życiowy).

Przed nami halowe Mistrzostwa Śląska juniorów w Brzeszczach i gościnnie w Ostrawie oraz młodzików i dzieci w Raciborzu. Liczymy na kilkanaście medali.

Jan Kobędza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.