Reklama

Sport

  • 1 lutego 2016
  • wyświetleń: 1322

MRKS na turnieju halowym

W minioną sobotę, 30 stycznia przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice wzięli udział w Turnieju Halowym o Puchar Wójta Gminy Goczałkowice-Zdrój.

Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy, z których awans do półfinałów uzyskiwały dwie najlepsze. W gronie tym znaleźli się czechowiczanie, jednakże drogę do finałowego starcia zamknęła im porażka z Uranią Ruda Śląska, zaś w starciu o trzecią lokatę podopieczni Marcina Biskupa musieli uznać wyższość gospodarzy z Goczałkowic.

Rywalizacja na parkiecie hali GOSiR-u rozpoczęła się o już godzinie 9:00, w grupie A znalazły się ekipy: LKS Goczałkowice I, LKS Brzeźce, LKS Jawiszowice i MRKS Czechowice-Dziedzice, natomiast w grupie B: Ogrodnik Tychy, Urania Ruda Śląska, LKS Goczałkowice II i Sokół Zabrzeg.

W fazie grupowej czechowicka drużyna wpierw zremisowała z LKS Goczałkowice I 1:1, następnie pokonała LKS Brzeźce 3:0, a na koniec rozgromiła LKS Jawiszowice 7:1. Pomimo równej ilości punktów, w bilansie bramkowym o jedno trafienie lepsi okazali się gospodarze i to oni wygrali rywalizację w grupie A, przez co w półfinale zmierzyli się w drugą drużyną grupy B - Ogrodnikiem Tychy. MRKS z kolei stanął do boju z Uranią Ruda Śląska, niestety po wyrównanym pojedynku czechowiczanie zanotowali porażkę 2:4 i zmuszeni byli walczyć o miejsce trzecie. W tym meczu nasz zespół ponownie zmierzył się z LKS Goczałkowice-Zdrój I i choć długo na tablicy widniał rezultat bezbramkowy, to jednak w końcowej fazie potyczki gospodarze zdołali zdobyć aż trzy gole i zwycięstwo 3:0 dało im lokatę na najniższym stopniu podium. W gwoli ścisłości dodajmy, iż triumfatorem sobotniego turnieju została Urania Ruda Śląska, która w finale pewnie pokonała Ogrodnika Tychy.

Wszystkie mecze trwały 1x15 min., a drużyny grały w składzie czteroosobowym + bramkarz. Po zakończeniu rywalizacji w fazie grupowej, organizatorzy turnieju przygotowali dla zawodników i trenerów ciepły posiłek, natomiast po meczu finałowym zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

MRKS wystąpił w następującym składzie: Wojciech Rogala - Szymon Jastrzębski, Kamil Cichura, Wojciech Szal, Dawid Kowalczyk, Jakub Raszka, Filip Hadydoń, Rafał Żurek, Michał Adamus. Trener: Marcin Biskup

aka / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.