Sport

  • 9 lutego 2016
  • wyświetleń: 2270

Z MKS na konferencję trenerów

3 lutego w Książenicach koło Warszawy odbyła się konferencja trenerów Polskiej Superligi w tenisie stołowym. Czechowice-Dziedzice zostały tam zaprezentowane jako gmina przyjazna dla ambitnych i innowacyjnych działań sportowych, czego przejawem jest wspieranie szkolenia w tenisie stołowym w oparciu o program FUNdamenty.

Z MKS na konferencję trenerów - 03.02.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Przedstawiciele najsilniejszych seniorskich klubów w Polsce czując potrzebę znacznej poprawy szkolenia dzieci i jego organizacji, postanowili zaprosić trenerów z klubów, którym w krótkim czasie udało się stworzyć sieć szkółek tenisa stołowego i podnieść znacząco jakość szkolenia. Wśród zaproszonych prelegentów znalazł się trener Tomasz Szary z MKS Czechowice-Dziedzice.

Tomasz Szary opowiadał w jaki sposób w ciągu dwóch lat udało się doprowadzić w Czechowicach-Dziedzicach do stworzenia kilku grup treningowych, w których 3 trenerów prowadzi dziś zajęcia dla 50 dzieci (w tym dużej grupy 6-latków), a pierwsze efekty pracy szkoleniowej potwierdzają umiejętności dzieci, które zajmują czołowe miejsca w Polsce. Na trenerach z Superligi duże wrażenie zrobiły również nasze akcje edukacyjne dla rodziców (np. jak wspierać dziecko uprawiając sport?), prezentacje umiejętności dzieci i pokazy tenisa stołowego.

Prezentacja Tomasza Szarego ukazała również Czechowice-Dziedzice jako gminę przyjazną dla ambitnych i innowacyjnych działań sportowych, czego przejawem jest wspieranie szkolenia w tenisie stołowym w gminie opartego o program FUNdamenty.

Pod dużym wrażeniem naszej prezentacji byli m.in. Tomasz Krzeszewski (obecny trener reprezentacji Polski) i Lucjan Błaszczyk (najwybitniejszy polski tenisista stołowy ostatnich lat). Trenerzy zgodnie uznali, że w czechowickim klubie można znaleźć szereg dobrych praktyk, które należy od zaraz wprowadzić w klubach Superligi.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.