Sport

  • 23 marca 2016
  • wyświetleń: 3603

Okres przygotowawczy kajakarzy MKS

W pierwszej połowie marca juniorzy MKS-u przebywali na zgrupowaniu w Rybniku. Pod okiem trenera Jakuba Cebuli zawodnicy szlifują formę przed zbliżającym się sezonem startowym.

MKS, kajak, kajakarze
Kajakarze MKS · fot. Jakub Cebula


Zgrupowaniem w Rybniku zawodnicy rozpoczęli przygotowania na podstawowej jednostce treningowej dla kajakarzy, czyli "na wodzie", do nadchodzącego sezonu startowego.

- Trenowaliśmy dwa razy dziennie: rano zawodnicy przepływali 20km, a popołudniu 10km plus trening biegowy lub ćwiczenia z kettlebell. Celem zgrupowania było doskonalenie techniki wiosłowania oraz poprawa wydolności tlenowej - relacjonuje trener Jakub Cebula.

Jak zaznaczył szkoleniowiec zawodnicy przepłynęli w sumie ok. 240 kilometrów i plan treningowy zrealizowali w 100%.

- W zgrupowaniu wzięło udział trzech zawodników: Dawid Byrdek, Adrian Kulig oraz Dominik Starowicz. Pozostali zawodnicy przygotowują się do sezonu w Szkołach Mistrzostwa Sportowego. Sezon startowy zaczynamy od Mistrzostw Polski w zjeździe kajakowym w dniach 8-10 kwietnia - dodał trener.

A.S. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.