RyTM startował w Żywcu

20 marca w Żywcu odbył się Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego. Czechowicka grupa "Rozbiegamy to Miasto - Czechowice-Dziedzice", jak zwykle, licznie reprezentowała nasze miasto na tej prestiżowej imprezie.

RyTM startował w Żywcu - 20.03.2016
RyTM startował w Żywcu - 20.03.2016 · fot. RyTM

W zawodach wystartowało 2244 biegaczy, również zza granicy. Warto zaznaczyć, że trasa półmaratonu w Żywcu nie należy do najłatwiejszych. Zawodnicy pokonują sporą ilość wymagających podbiegów. Pogoda również była daleka od ideału - mroźny wiatr i niska temperatura dodatkowo utrudniały zadanie.

Najlepiej zaprezentował się Jan Wróblewski, który z czasem 1:20:16 zajął 29. miejsce OPEN i 12. w kategorii wiekowej. 53. miejsce i 13. w kategorii wiekowej zajął Kamil Lisicki (1:23:42), a Krzysztof Gandzel z czasem 1:23:55 uplasował się na 57. pozycji (17 miejsce w kat. wiekowej). RyTM reprezentowali także: Andrzej Sladeczek (1:29:15), Krzysztof Hajduk (1:35:05), Tomasz Kapuśnik (1:41:23), Paweł Kapuśnik (1:42:15), Dorota Jonkisz (1:46:16 - 3. miejsce w kategorii wiekowej!), Paweł Stolarski (1:54:36), Krystian Potwora (2:04:11) oraz Przemysław Janusz (2:20:03). Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego to druga impreza zaliczana do Międzyklubowego Rankingu Towarzyskiego. Dzięki udanym startom naszych biegaczy czechowicka grupa umocniła się na prowadzeniu. Kolejnymi zawodami, zaliczanymi do rankingu, będzie parkrun Cieszyn 2 kwietnia. Tym razem na nieco krótszym dystansie 5 kilometrów.

24 marca Paweł Kapuśnik, Tomasz Kapuśnik oraz Krystian Potwora zmierzyli się z wymagającą trasą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Po całonocnej wyprawie pokonali dystans 59 kilometrów w nieco ponad 8 godzin.