czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 19 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2326

Michał Gawlas zajął III miejsce na Grand Prix Polski w tenisie stołowym

Młodzi tenisiści stołowi MKS Czechowice-Dziedzice zanotowali kolejny dobry występ na szczeblu ogólnopolskim. Ogromną niespodziankę sprawił Michał Gawlas, zdobywając swój pierwszy medal na szczeblu ogólnopolskim, a Małgorzata Hebda, wygrywając 7 z 8 meczy, zakończyła udział na wysokim 5. miejscu.

Reklama

Grand Prix Polski w tenisie stołowym - 04.2016 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice


Aby zdobyć medal, Michał musiał zmierzyć się ze sporymi przeciwnościami podczas turnieju. Jego rakietka uległa uszkodzeniu i sędziowie nie dopuścili jej do dalszej gry. Michał, grając pożyczoną rakietką o zupełnie innych parametrach, zdołał jednak zakończyć pierwszy dzień zmagań z kompletem zwycięstw, a swój ostatni sobotni mecz o wejście do krajowej "ósemki" zakończył zwycięstwem 3:2 (18:16 w ostatnim secie) po obronieniu 4 piłek meczowych dla przeciwnika z Gdańska! Ostatecznie Michał przegrał do końca turnieju tylko 1 mecz z późniejszym zwycięzcą, a w ćwierćfinale wyeliminował zwycięzcę I Grand Prix Polski w Radomiu.

Warto dodać, że w turnieju w Łaziskach Górnych udział wzięło 182 zakwalifikowanych zawodników, a młodzi pingpongiści MKS Czechowice-Dziedzice byli jednocześnie najlepszymi "Ślązakami" podczas turnieju w Łaziskach Górnych.

Tomasz Szary / MKS

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.