czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 10 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2044

Zawody pływackie pod patronatem parlamentarzystów - zdjęcia

W piątek przed południem odbyły się zawody pływackie najmłodszych zawodników na pływalni "Wodnik" w Czechowicach-Dziedzicach.

Zawody pływackie pod patronatem parlamentarzystów - 03.06.2016 · fot. mat. organizatora


Dzieci w wieku od 6 do 9 lat wystartowały w 16 różnych konkurencjach wiekowych, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Były to kolejne zawody, jakie wspólnie zorganizował Miejski Klub Sportowy i Szkoła Podstawowa nr 1 w Czechowicach, której uczniowie od lat mają możliwość uczęszczania na zajęcia pływackie w ramach lekcji. Poza uczniami "jedynki" reprezentującymi Miejski Klub Sportowy w Czechowicach, w szranki na torach pływackich stanęły także dzieci z lokalnych klubów i szkółek sportowych "Mewa" i "Relaks".

Jednak tym razem były to zawody wyjątkowe. Nad imprezą honorowy patronat objęli przedstawiciele parlamentu - senator Andrzej Kamiński i poseł Kazimierz Matuszny, którzy młodym adeptom sportów wodnych ufundowali także trofea i drobne upominki. - Jestem od lat związany z czechowicką oświatą - powiedział senator Kamiński. - Przez wiele lat sprawowałem tu funkcję dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych. Tym bardziej cieszę się, że mogę uczestniczyć w dzisiejszej imprezie. Cieszę się także, że szkoły poszerzają ofertę dla swoich uczniów także o takie zajęcia. Mam nadzieję, że dostępność do tego typu aktywności będzie szersza i obejmie pozostałe szkoły - dodał senator Kamiński.

Z kolei poseł Kazimierz Matuszny, który jest także członkiem sejmowej Komisji Zdrowia wyraził radość z powodu dużej frekwencji małych zawodników. - Najczęściej tematem obrad naszej komisji jest finansowanie procedur medycznych. Zawody takie jak te dają szansę, że kolejne pokolenia będą zdrowsze, a następne lata będzie można poświęcić profilaktyce, a nie konieczności leczenia - powiedział poseł Matuszny. - Wierzę w to głęboko, zwłaszcza widząc zapał naszych młodych zawodników - dodał.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.