Sport

  • 6 lipca 2016
  • wyświetleń: 1723

11 lipca początek przygotowań MRKS-u - plan sparingów

Już 11 lipca przygotowania do sezonu 2016/17 w bielskiej lidze okręgowej zainaugurują piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Biskupa oprócz zaplanowanych czterech gier kontrolnych i udziału w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu bielskiego podokręgu, wyjadą także na pięciodniowy obóz do Mikołajek.

Po udanej rundzie wiosennej ubiegłego sezonu, czechowiccy zawodnicy otrzymali kilka dni wolnego, zaś od 27 czerwca we własnym zakresie realizują ćwiczenia rozpisane przez trenera Marcina Biskupa (bieganie, pływanie, jazda na rowerze, siłownia itp.), mające na celu utrzymać dobrą kondycję.

Właściwie przygotowania drużyna MRKS-u rozpocznie w poniedziałek - 11 lipca treningiem na stadionie MOSiR, a osiem dni później (tj. 19.07) uda się na obóz do Mikołajek, gdzie przebywać będzie do niedzieli (24.07). W czasie jego trwania czechowiczanie odbędą kilka jednostek na miejscowym boisku, gdzie także w sobotę (23 lipca) rozegrają sparing z jego gospodarzem - Kłobukiem Mikołajki, reprezentantem warmińsko-mazurskiej A-klasy. Poza tym gracze naszego zespołu podczas trwania obozu będą mieli okazję wziąć udział w wyczerpującym spływie kajakowym, a także przejadą długą trasę krajobrazową na rowerach - wszystkie te elementy służyć mają rzecz jasna nabraniu odpowiedniej formy przed dalszym etapem przygotowań.

Jeszcze przed wyjazdem na wspomniany powyżej obóz, podopieczni Marcina Biskupa rozegrają mecze sparingowe z wicemistrzem bielskiej A-klasy Czarnymi Jaworze (13.07), a także beskidzkim czwartoligowcem - Drzewiarzem Jasienica (16.07). Z kolei na 30 lipca zaplanowana została testowa potyczka z LKS-em Goczałkowice-Zdrój (liga okręgowa - Katowice I), chyba że w tym terminie MRKS będzie już brał udział w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego. Wówczas sprawdzian z sąsiadem zza Wisły dojdzie do skutku prawdopodobnie 3 dni wcześniej.

Jeśli chodzi o aspekty kadrowe, większość graczy wyraziła chęć dalszego reprezentowania barw naszego klubu, co nie oznacza bynajmniej, iż nie będzie żadnych korekt w składzie. Coraz śmielej do seniorskiego futbolu przymierzają się m.in. juniorzy starsi miejscowej UMKS "Trójki", a spora ich część dostała już szansę zaprezentowania się podczas czerwcowego sparingu ze Spójnią Landek. W lecie zanosi się także na jeden powrót zawodnika, który nie tak dawno występował już w ekipie MRKS-u, ponadto trwają starania o pozyskanie jeszcze kilku graczy na poszczególne pozycje.

Sezon 2016/17 zainaugurowany zostanie już w sobotę - 6 sierpnia o godzinie 17:00, a drużyna MRKS-u w premierowym spotkaniu na stadionie MOSiR najprawdopodobniej zmierzy się z Maksymilianem Cisiec, który wobec wycofania się z rozgrywek Świtu Cięcina, po raz drugi z rzędu szczęśliwie uniknie degradacji.

O wszelkich doniesieniach z obozu czechowickiego zespołu informować będziemy niezwłocznie na łamach naszego serwisu.

Plan przygotowań MRKS Czechowice-Dziedzice do sezonu 2016/17:11.07 - pierwszy trening
13.07 - sparing z Czarnymi Jaworze /A-klasa Bielsko-Biała/
16.07 - sparing z Drzewiarzem Jasienica /IV liga śląska, gr.II/
19.07 - 24.07 obóz w Mikołajkach
23.07 - sparing z Kłobukiem Mikołajki /A-klasa Warmińsko-Mazurska/
27/30.07 - sparing z LKS Goczałkowice-Zdrój /katowicka "okręgówka", gr.I/
30.07 - I runda Pucharu Polski /podokręg Bielsko-Biała/
6.08 (sobota, godz.17:00 - MOSiR) - I mecz ligowy z Maksymilianem Cisiec


Dokładne godziny i miejsca spotkań sparingowych ustalane będą na bieżąco.

aka / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.