czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 20 lipca 2016
  • wyświetleń: 2202

Historyczne sukcesy zawodników "LUKS Zabrzeg"

Lekkoatletyczne mistrzostwa europy u18- Rafał Pająk brązowym medalistą, Bartosz Jarczok 12-tym zawodnikiem w europie!

Reklama

W dniach 14-17.07 w Tbilisi odbyły się Mistrzostwa Europy u18 w lekkiej atletyce. Do reprezentacji naszego kraju powołanych zostało dwóch zawodników "LUKS Zabrzeg": Rafał Pająk oraz Bartosz Jarczok. Pierwszego dnia odbył się bieg finałowy na 3000m, w którym wystąpił Bartosz Jarczok (podopieczny Miłosza Jarczoka). Na metę wbiegł jako 12-ty zawodnik w Europie!

16.07 odbyły się biegi eliminacyjne sztafet mieszanych (100-200-300-400m)- polska reprezentacja, w której odcinek 200m pokonywał Rafał Pająk (zawodnik Wiolety Homa) bez większych problemów wywalczyła awans do rundy finałowej.

17.07 w godzinach wieczornych odbył się bieg finałowy. Polacy w składzie: Damian Sztejkowski - Rafał Pająk - Szymon Kreft - Maciej Wójcik wywalczyli rewelacyjne 3 miejsce ulegając tylko nieznacznie Włochom i Hiszpanom. Czas polaków: 1.53.80. Należy wspomnieć, że w rundzie finałowej został on poprawiony o blisko 3 sekundy. Serdeczne gratulacje!
Chłopcy już początkiem sierpnia wystartują na Mistrzostwach Polski we Wrocławiu. Na odpoczynek po tak ciężkim sezonie przyjdzie jeszcze pora.

Relacje trenerów, na krótko po startach swoich podopiecznych:

Miłosz Jarczok:
- Bartosz Jarczok 12 zawodnikiem starego kontynentu! Debiut na imprezie mistrzowskiej zaliczony, wiem młody, że masz aspiracje na więcej, ale jesteś wśród 12 najszybszych w Europie i jesteśmy z tego powodu bardzo dumni. Na całym starym kontynencie jest tylko 11 szybszych od ciebie, dla nas wszystkich jesteś wzorem pracy i wytrwałości. Gratulacje! Jestem dumny z młodszego brata!

Wioleta Homa:
- Marzenia stają się rzeczywistością! Mamy go! Brązowy medal Mistrzostw Europy juniorów młodszych w sztafecie! W składzie biegał mój podopieczny- zawodnik LUKS Zabrzeg: Rafał Pająk. Gratulacje dla chłopaków, którzy wspólnie osiągnęli ten sukces: Sztejkowski, Kreft, Wójcik. Gratulacje dla wszystkich, którzy włożyli nawet najmniejszą cegiełkę w ten sukces! Dziękuję rodzicom Rafała: Joanna Pająk, Robert Pająk za nieustanne wsparcie! Dziękuję sponsorom: Damianos Pasiak, fizjo med - za to, że potraficie wesprzeć młodego sportowca czując, że ma to sens! (niekoniecznie ekonomiczny). Dziękuję Tobie Rafał Pająk! Za to, że poświęciłeś się w całości dla tego sportu! Dla takich chwil warto być trenerem!

u18, tbilisi


u18, tbilisi

wiktoria / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.