czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 10 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2222

Sukcesy lekkoatletów "Luks" Zabrzeg podczas Mistrzostw Polski Juniorów

Od 4 do 6 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży- Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Znakomite rezultaty uzyskali tam nasi lekkoatleci.

Reklama

Sukcesy lekkoatletów "Luks" Zabrzeg podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych · fot. Tomasz Kasjaniuk PZLA, Wioleta Homa


Rafał Pająk, po srebrnym medalu wywalczonym na Halowych Mistrzostwach Polski - 60m, po brązie wywalczonym na Mistrzostwach Europy w sztafecie, potwierdził swoją świetną dyspozycję w tym roku i sięgnął po złoty medal w biegu na 200 m (21,97 s) oraz srebrny na 100 m (10,98 s).

Drugi z reprezentantów "Luks" Zabrzeg - Bartosz Jarczok - zajął drugie miejsce w biegu na 3000 m, przegrywając "złoto" o zaledwie 0,09 s. Przypomnijmy, że Bartosz ma już w tym roku w swoim dorobku dwa medale Mistrzostw Polski - złoty z Halowych Mistrzostw oraz srebrny z Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych.

Sukcesy lekkoatletów "Luks" Zabrzeg podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
Sukcesy lekkoatletów "Luks" Zabrzeg podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych · fot. Tomasz Kasjaniuk PZLA, Wioleta Homa


Podczas Mistrzostw we Wrocławiu bardzo dobre starty zaliczyła Oliwia Kwaśniak, która dwukrotnie wystąpiła w finałach b na 100 i 200 m, gromadząc punkty dla klubu oraz województwa.

W klasyfikacji medalowej "Luks" Zabrzeg zajął bardzo wysokie, 6 miejsce, na sklasyfikowane 223 kluby! To zawodnicy Luks-u zdobyli największą ilość medali dla województwa śląskiego. W klasyfikacji wojewódzkiej Śląsk odniósł zdecydowane zwycięstwo.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.