• 27 września 2016
  • wyświetleń: 2773

Złoto i srebro czechowickich zawodników na Warsaw Judo Open

W dniach 24-25 września w Warszawie rozegrano największy turniej judo organizowany w Polsce. Na 10 matach w stołecznej hali Torwaru rywalizowało 1500 zawodniczek i zawodników z 16 państw, a w tym reprezentanci m.in. Brazylii, Rosji, Azerbejdżanu oraz wielu europejskich państw. Na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantów Klubu Sportowego Judo Czechowice-Dziedzice.

Warsaw Judo Open - 24-25.09.2016 · fot. Bogusław Tyl

Najlepiej z czechowickich judoków zaprezentowali się Wojciech Grądzki, który bezapelacyjnie zdobył złoty medal w kat. wagowej 73 kg, pokonując we wspaniałym stylu zawodnika z Azerbejdżanu przez wykonanie rzutu.

Srebrny medal w kat. wagowej 57 kg wywalczyła Izabella Socha, pokonując m.in. Holenderkę, Brazylijkę i Czeszkę.

Bardzo dobrze zawody rozpoczęła Martyna Mikołajczyk (63 kg), która po trzech wygranych pojedynkach w walce o wejście do ścisłego finału doznała kontuzji i nie mogła wziąć udziału w dalszej rywalizacji, zajmując ostatecznie V miejsce.