czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 16 marca 2006
  • wyświetleń: 1436

Prezentacja ZS im. S. Staszica

Uczniowie kończący edukację w tym roku na poziomie gimnazjum mają ciężki orzech do zgryzienia. Przed nimi wybór nowej szkoły. Czym się kierować, którą wybrać... A wybierać jest w czym, propozycje szkół są bardzo bogate. Tym razem na łamach portalu czecho.pl prezentuje się Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach – Dziedzicach.

Szkoła ta to 40 pracowni przedmiotowych, 3 pracownie komputerowe i multimedialne centrum informacyjne. Do dyspozycji uczniów są dwie sale gimnastyczne, basen oraz boiska sportowe. To jeśli chodzi o wyposażenie szkoły, a jak wyglądają propozycje nauczania, o tym już poniżej.

I tak szkoła proponuje Liceum Ogólnokształcące (3 letnie), gdzie uczeń wybiera klasy z rozszerzonym programem nauczania z wybranych przedmiotów: historia, matematyka, biologia, język angielski, chemia, informatyka i geografia. W ramach Liceum funkcjonują również klasy o charakterze: sportowo – obronnym, humanistycznym, biologiczno – chemicznym oraz informatycznym.

Zespół Szkół proponuje również 3 letnie Liceum Profilowane w ramach, którego prowadzone są profile: ekonomiczno – administracyjny, elektroniczny i mechatroniczny.

Z kolei propozycja 4 letniego Technikum to: technik elektryk, technik informatyk, technik mechatronik oraz technik ekonomista.

Ostatnią z propozycji jest Zasadnicza Szkoła Zawodowa w której przyszli uczniowie mają do wyboru zawody: mechanik – monter maszyn i urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych, monter – elektronik, elektromechanik, elektryk, operator obrabiarek skrawających oraz klasy wielozawodowe.

Szczegółowe informacje dla kandydatów znajdują się na stronie internetowej szkoły: www.zst-czdz.um.pl class=dodaj target=_blank>www.zst-czdz.um.pl, ale można je również uzyskać w sekretariacie szkoły codziennie w godzinach: 8.30-15.30.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.