czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 4 lutego 2017
  • wyświetleń: 4283

Nauczyciele Zespołu Szkół "Silesia" na szkoleniu zawodowym w Toskanii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

W ramach realizowanego przez szkołę projektu "Europejskie staże na dobry start zawodowy", sześcioro nauczycieli Zespołu Szkół "Silesia" uczestniczyło w styczniu w szkoleniu zawodowym typu job shadowing zorganizowanym dla nich w Arezzo w Toskanii.

Nauczyciele Zespołu Szkół "Silesia" na szkoleniu
Nauczyciele Zespołu Szkół "Silesia" na szkoleniu zawodowym w Toskanii · fot. ZS Silesia


Szkolenie dotyczyło CLIL w kształceniu zawodowym. Nauczanie metodą CLIL, czyli nauczanie przedmiotów poprzez język obcy, jest obowiązkowe we Włoszech w liceach i technikach w klasach programowo najwyższych. Podczas lekcji prowadzonych tą metodą priorytetem są nauczane treści, a nie nauka języka obcego, który jest narzędziem do przekazania wiedzy z konkretnej dziedziny.

Nauczyciele uczący danego przedmiotu, w tym zawodowego metodą CLIL, muszą posiadać certyfikat znajomości języka obcego co najmniej na poziomie B2 wg CEFR (Europejski System Opisu Kształcenia Językowego).

Dla nauczycieli ZS "Silesia" było to nowe doświadczenie zawodowe, które zamierzają wykorzystać we własnej pracy przenosząc dobre praktyki na grunt polski.

ZS Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj