• 3 marca 2017
  • wyświetleń: 4731

LOTOS Makowski Team mistrzem ALS w kategorii Masters

W piątek, 24 lutego na sali SP 4 odbyły się mecze finałowe Amatorskiej Ligi Siatkówki w kategorii Masters.

Finały Amatorskiej Ligi Siatkówki Masters - 24.02.2017 · fot. MOSiR

O godzinie 17.30 rozpoczął się mecz o 3. miejsce, w którym spotkały się drużyny Sokół Team oraz Chaos Team. Pierwszy set przebiegał pod dyktando drużyny Sokoła, skuteczna gra w ataku i pewna wygrana do 19 pkt. W drugim secie role się odwróciły i to Chaos kontrolował przebieg pojedynku. W końcówce Sokół odrobił większość strat, ale to Chaos postawił przysłowiową kropkę nad "i". O losach meczu zdecydował tie-break. Zawodnicy Chaos Team siłą rozpędu z 2 seta od początku przejęli inicjatywę i mimo starań zawodnicy Sokół Team musieli uznać ich wyższość.

Chaos Team - Sokół Team 2:1 (19:25, 25:23, 15:11)

Chaos Team: Gąsiorek Piotr, Herzyk Jarosław, Legoń Marek, Pryszcz Paweł, Sadłek Marcin, Zontek Mariusz, Manowski Grzegorz, Buchcik Bogusław

Sokół Team: Piliszewski Marek, Burak Piotr, Mrowiec Tadeusz, Kuliczkowski Zbigniew, Bukowski Ireneusz, Płachno Bartłomiej, Dziech Dariusz, Oleśniewicz Daniel, Kozok Maciej, Kawalec Jacek, Rachwał Jan

Finały Amatorskiej Ligi Siatkówki Masters - 24.02.2017

O godzinie 18.45 do walki o tytuł mistrza ALS w kategorii Masters na sezon 2016/17, stanęli zawodnicy LOTOS Makowski Team oraz SV Środek OLD. Od pierwszych piłek na placu dominowała tylko jedna drużyna, Lotos Makowski. Zawodnicy "Makowskich" byli lepsi w każdym elemencie. Pierwszy i drugi set wygrali wyraźnie i tak samo rozpoczęli seta 3, od prowadzenia 6:1. W tym momencie zaczęło się przebudzenie zawodników SV Środek. Lepsza zagrywka i dobry blok spowodowały, że zawodnicy Środka odrobili straty i po wyrównanym secie wygrali do 22. W czwartym secie to Środek kontrolował wydarzenia na placu gry i doprowadził do piątego seta. W ostatnia partię lepiej weszli zawodnicy Środka za sprawą dobrej zagrywki Włodzimierza Włodyki i objęli prowadzenie 3:0. Po czasie dla Makowskich i wygranej akcji w polu serwisowym zameldował się Marek Podsiadło, który swoją zagrywką odmienił losy tego seta. Od tego momentu jego zespół powrócił do dobrej gry w każdym elemencie z pierwszych dwóch setów i mimo starań zawodnicy Środka musieli uznać wyższość zespołu Lotos Makowski Team, który został mistrzem ligi.

Lotos Makowski Team - SV Środek 3:2 (25:15, 25:18, 22:25, 16:25, 15;12)

Lotos Makowski Team: Makowski Wacław, Sikora Wojciech, Podsiadło Marek, Kasztura Marek, Karwacki Sławomir, Pysno Ryszard, Bogus Jacek, Krawczyk Tomasz,

SV Środek Old: Zimnoch Tadeusz, Kołoczek Jerzy, Polok Roman, Czarnecki Damian, Głąbek Andrzej, Prończuk Adam, Świgoń Sławomir, Włodyka Włodzimierz, Witek Andrzej, Janko Dariusz

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce - Lotos Makowski Team
2. miejsce - SV Środek OLD
3. miejsce - Chaos Team
4. miejsce - Sokół Team

Uroczyste zakończenie ligi z wręczeniem nagród odbędzie się 21 kwietnia, po meczu finałowym ALS mężczyzn.