czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 27 lutego 2017
  • 5 marca 2017
  • wyświetleń: 261

Rusza kolejna edycja Samochodowych Mistrzostw Tychów

Za nami:

Już w niedzielę, 5 marca wystartuje tegoroczna odsłona rywalizacji o tytuł Samochodowego Mistrza Tychów. Zawody organizowane przez Automobilklub Ziemi Tyskiej na Torze Fiata w Bieruniu cieszą się ogromną popularnością wśród kierowców. Najlepiej świadczy o tym fakt, że limit zgłoszeń do pierwszej w tym sezonie rundy - 80 załóg - został wyczerpany już w 24 godziny od otwarcia zgłoszeń.Podczas pierwszej rundy sezonu zawodnicy będą rywalizować na 3,5-kilometrowej, trzykrotnie przejeżdżanej próbie sportowej. W 2017 roku organizatorzy Samochodowych Mistrzostw Tychów zaplanowali łącznie 6 rund. Pierwsze pięć będzie rozegranych na torze testowym FIAT Chrysler Automobiles, w Bieruniu, zwanym wśród kierowców i kibiców po prostu Torem Fiata. Finałowe zawody sezonu - runda zaplanowana na 10 września - mają odbyć się w centrum Tychów. Pełny kalendarz SMT 2017 prezentuje się następująco:

  • 5 marca - 1. runda (Tor Fiata);
  • 9 kwietnia - 2. runda (Tor Fiata);
  • 21 maja - 3. runda (Tor Fiata);
  • 25 czerwca - 4. runda (Tor Fiata);
  • 16 lipca - 5. runda (Tor Fiata);
  • 10 września - 6. runda (KJS w centrum Tychów)


Oprócz tego Automobilklub Ziemi Tyskiej stara się o pozyskanie nowych sponsorów dla popularnego cyklu. Dodatkowe środki miałyby być przeznaczone na organizację Rundy Mistrzów, czyli zawodów dla najlepszych załóg sezonu, które mogłyby rywalizować w identycznych samochodach przygotowanych przez organizatora. Rywalizacja w równych warunkach i tych samych samochodach pozwoliłaby wyłonić najlepszego z najlepszych sezonu 2017.Seria zawodów dla kierowców amatorów to nie jedyne imprezy, jakie w tym roku zaplanował tyski klub. W połowie października impreza Automobilklubu Ziemi Tyskiej - Rajd Śląska (poprzednio Rajd Mikołowsko-Żorski) zadebiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zaplanowany na 13-15 października rajd, będzie finałową rundą tegorocznych zmagań o tytuł Rajdowego Mistrza Polski. Najlepsze załogi Samochodowych Mistrzostw Tychów zostaną uhonorowane właśnie podczas śląskiej rundy RSMP. Dodatkowo organizatorzy cyklu w sezonie 2017 chcą zapewnić zawodom SMT lepszą oprawę medialną i marketingową.

Podobnie jak w poprzednich sezonach, także i w tym roku Samochodowe Mistrzostwa Tychów mogą się odbyć dzięki wsparciu sponsorów i partnerów Automobilklubu Ziemi Tyskiej: Fiat Chrysler Automobiles Polska, Silesia Oil - AVIA, Inter Cars, dystrybutor żywic poliestrowych www.zywica.eu, Miasto Tychy, Info Graf, Time4, Super-Nowa.pl.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.