czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 6 lipca 2017
  • wyświetleń: 3002

Pracowity czerwiec kajakarzy z czechowickiego MKS-u

W ciągu ostatniego miesiąca kajakarze z MKSu Czechowice-Dziedzice wzięli udział w 8 regatach, w których wywalczyli ponad 70 medali. Poniżej podsumowujemy osiągnięcia czechowickich zawodników.

3 czerwca w Tychach na jeziorze Paprocany kajakarze brali udział w regatach z okazji Dnia Dziecka. Wywalczyli 10 medali, w tym 5 złotych. W punktacji klubowej drużyna zajęła 3 miejsce na 9 startujących ekip.

regaty, kajak, MKS
Regaty z okazji Dnia Dziecka


2-4 czerwca Belgrad - Serbia. W zawodach Pucharu Świata w Kajakarstwie nie zabrakło Marcina Grzybowskiego, który razem ze swoim partnerem Piotrem Kuletą startował w konkurencji C2 1000m. Czechowicka osada osiągnęła czas 3:34.796, co w finale A pozwoliło im uplasować się na 6 pozycji.

regaty, kajak,
2-4 czerwca Belgrad - Serbia


9-11 czerwca na torze regatowym Brdyujście odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Czechowiccy kajakarze wywalczyli na nich brązowy medal w osadzie K-4 1000m ( Dawid Byrdek, Piotrek Morawski, Adrian Kulig, Wojtek Pilarz).

kajakarstwo, regaty, MKS
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie


17 Czerwca Puchar Młodego Olimpijczyka w Nowym Chechle. Grupa dzieci i młodzików startowała na dystansie 200m w K1 i K2. Zdobyli 7 medali. Na tych regatach odbyła się też konkurencja dla dzieci z rodzicami na kajaku turystycznym. MKS reprezentowało najwięcej osad, które zdobyły 5 medali.

regaty, kajak
Puchar Młodego Olimpijczyka w Nowym Chechle.


22-25.06 Belgrad - Serbia. Piotr Morawski zajął 7 miejsce w finale K4 1000m.

kajak, regaty,
Mistrzostwa Europy Juniorów.


24.06 regaty młodzików i dzieci w Katowicach "Festiwal sportów wodnych". Przedstawiciele MKSu zdobyli 20 medali, w tym 7 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe.

regaty, kajak
"Festiwal sportów wodnych"


30.06-2.07 w Ponte de Lima - Portugalii, Mateusz Borgieł (obecnie AZS Politechnika Opole) zdobył srebrny medal w C1 młodzieżowców na Mistrzostwach Europy w Maratonie . Wygrał jego kolega kadrowy Patryk Gluza. W konkurencji C2 Seniorów Mateusz wraz z partnerem z osady Patrykiem Gluza wywalczyli 4 miejsce.

kajakarze, MKS, kajak


1.07 Mistrzostwa Śląska - Katowice przedstawiciele czechowickiego klubu zdobyli 26 medali. W klasyfikacji medalowej zawodnicy MKS-u zdobyli 1 miejsce wyprzedzając UKS Olimpijczyk Nowe Chechło oraz MOSM Tychy. To absolutny, jak dotychczas rekord zarówno zdobytych medali jak i zawodników startujących.

regaty, kajaki
Mistrzostwa Śląska

kk / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.