• wyświetleń: 3822

Czechowiczanki na podium Mistrzostw Europy w Kajak Polo

Sandra Pilarz i Katarzyna Ciupak zostały wicemistrzyniami Europy w kajak polo.

Czechowiczanki na podium Mistrzostw Europy w Kajak Polo · fot. Jerzy Zużałek

Mieszkanki Czechowic-Dziedzic są zawodniczkami UKS Set Kaniów i od kilku lat reprezentują Polskę w najważniejszych zawodach w kajak polo w różnych kategoriach wiekowych. W 2016 roku zdobyły tytuły wicemistrzyń świata w kategorii U - 21. W tym roku uczestniczyły najpierw w Mistrzostwach Świata Juniorów w Irlandii (o czym informowało czecho.pl 8 sierpnia), gdzie w kategorii U - 19 zdobyły pierwsze miejsce, a teraz, w dniach od 24 do 27 sierpnia, uczestniczyły w Mistrzostwach Europy w kategorii U - 21. Mistrzostwa te odbyły się we francuskim Saint-Omer w regionie Nord-Pas-de-Calais. Oprócz nich w Mistrzostwach Europy uczestniczyli jeszcze inni mieszkańcy Czechowic-Dziedzic, również reprezentujący barwy UKS Set Kaniów: Jakub Witkowski i Dawid Wizner w drużynie męskiej U - 21 oraz Borys Zubczewski, Łukasz Pilarz i Arkadiusz Pilarz w drużynie seniorów, a w sztabie szkoleniowym byli Katarzyna i Dariusz Pilarzowie.

Wicemistrzynie Europy w kategorii U - 21 w finale spotkały się z odwiecznymi rywalkami, reprezentacją Niemiec. I znów historia się powtórzyła. W meczu eliminacyjnym, które jednocześnie był pierwszym meczem tej drużyny, nasze zawodniczki pokonały Niemki 2:1, jednakże w finale bardziej doświadczone i starsze od naszych zawodniczek rywalki wygrały 4:1 i sięgnęły po złoto, nasze dziewczęta wróciły do kraju ze srebrem.

W innych meczach nasze dziewczęta odnosiły same zwycięstwa, odprawiając z kwitkiem kolejno: Holandię 10:4, Wielką Brytanię 5:3, Hiszpanię 4:3, Francję 4:2, Irlandię 12:2, ponownie w półfinale Wielką Brytanię 8:4. Jedyną porażkę odniosły w finale ze wspomnianą reprezentacją Niemiec.

Wraz z Sandrą i Kasią drużynę tworzyły zawodniczki UKS Set Kaniów: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Dominka Sojka oraz Katarzyna Kalina, Weronika Jasiukiewicz i Monika Kulas.

Drużyna mężczyzn U - 21 z Jakubem Witkowskim i Dawidem Wiznerem zajęła 8 miejsce, a seniorzy z Łukaszem Pilarzem, Arkadiuszem Pilarzem i Borysem Zubczewskim zakończyli Mistrzostwa na 11 miejscu.